پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519760 تاریخ : 1399/06/29-17:45:07
,13,
توزیع نهاده های دامی مکانیزه انجام می شود

معاون وزیر جهاد:

توزیع نهاده های دامی مکانیزه انجام می شود

معاون وزیر جهاد گفت: با اضافه شدن تولیدکنندگان به سامانه بازارگاه، توزیع دستی و خارج از سامانه نهاده های دامی متوقف و توزیع مکانیزه و اتوماتیک جایگزین شده است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، امید گیلان پور با اشاره به گلایه دامداران و مرغداران از تخصیص نیافتن نهاده های دامی به میزان لازم برای تولید افزود: در توزیع دستی امکان توزیع نامتوازن وجود دارد، اما باتوجه به اصلاحاتی که در سامانه بازارگاه صورت گرفته میزان تأمین نهاده به اندازه تولید واحد مرتبط شده و نهاده ها به صورت مکانیزه و اتوماتیک از طریق سامانه بازارگاه در اختیار تولیدکنندگان قرار می گیرد.

وی ادامه داد: پیشتر تنها دامداران نهاده های خود را از طریق سامانه بازارگاه دریافت می کردند در حالی که با اصلاحات جدید صورت گرفته توزیع نهاده های مورد نیاز مرغداران گوشتی هم از طریق سامانه بازارگاه به صورت مکانیزه و اتوماتیک صورت می پذیرد.

گیلان پور گفت: همچنین با دستور وزیر جهاد کشاورزی اطلاعات واحدهای تولیدی مرغ تخم گذار هم جمع آوری شده و نهاده های مورد نیاز این واحدها نیز از طریق بازارگاه صورت می پذیرد.

وی افزود: شکایت مرغداران تولیدکننده تخم مرغ، مبنی بر عدم توازن در توزیع نهاده ها، دریافت شده و در راستای این شکایت اطلاعات این مرغداری ها در حال بررسی است تا مشکلات مربوط به گذشته نیز پیگیری و شفاف سازی شود که چه مشکلاتی در توزیع نهاده ها وجود داشته است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در پاسخ به این سوال که برخی مرغداران می گویند قسمتی از نهاده های دامی پیش از اینکه از گمرک ترخیص شوند خریداری شده و در بازار آزاد به فروش می رسند تصریح کرد: از اصلاحات دیگر سامانه بازارگاه این است که نهاده های دامی قبل از ترخیص از گمرک روی پیش تابلوی سامانه بازارگاه قرار می گیرد و محموله پیش از ترخیص در بازارگاه رصد می شود و اجازه نمی دهیم که خارج از سامانه توزیع صورت پذیرد.

وی با اشاره به اینکه شنیده شده برخی واحدهای تولیدی با حذف جوجه ها، نهاده هایی را که با قیمت مصوب دریافت می کنند در بازار آزاد به فروش می رسانند اضافه کرد: در بازارگاه جدید موضوع دریافت نهاده ها به حجم تولید مرتبط شده و عملاً تولیدکننده ای که نتواند محصول نهایی را به بازار عرضه کند در دوره بعدی، نهاده دریافت نمی کند و این میزان تولید محصول است که تعیین می کند تولیدکننده چقدر نهاده دریافت کند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: برخی ادعاها مبنی بر اینکه نهاده ها خارج از سیستم توزیع می شود به دست ما رسید بلافاصله پیگیری شد و مواردی نیز مورد تأیید قرار گرفت که مراتب به دستگاه های نظارتی گزارش شده و اگر تولید واحدی به منظور این گونه سودجویی ها وارد بازار نشود با آن ها برخورد می کنیم.


ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 191
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران