پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522768 تاریخ : 1399/09/03-10:27:34
,15,
«تهران من» محور اصلی خدمات غیرحضوری

فرجود در برنامه زنده «تهران بیست» تصریح کرد:

«تهران من» محور اصلی خدمات غیرحضوری

مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران با حضور در برنامه زنده «تهران بیست» که شامگاه دوم آذر از شبکه پنج سیما پخش شد، سامانه «تهران من» را درگاه اصلی خدمات غیرحضوری شهرداری توصیف کرد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، دکتر محمد فرجود، در این برنامه، خدمات برخط و متنوع شهرداری به کسب و کارها و شهروندان را تشریح کرد.
فرجود در ابتدا ضمن تشریح برنامه تهران هوشمند گفت: سال گذشته بیشتر روی برنامه تهران هوشمند متمرکز بودیم که خوشبختانه این برنامه در کنگره جهانی شهر هوشمند به عنوان یکی از 6 برنامه برتر انتخاب شد. همچنین توسعه سامانه «تهران من» نیز یکی از مهمترین برنامه های کاری ما بوده است. این سامانه به عنوان درگاه واحد و محور اصلی خدمات غیرحضوری و شهروندی توسعه می یابد و تا کنون بیش از 30 سرویس در آن ارائه شده است.
او با اشاره به خدمات «تهران من» مثل سرویس های خودرویی و ترافیکی، پارک حاشیه ای، عوارض، خلافی، قبوض و... گفت: تمرکز و اولویت ما بیشتر در حوزه خدماتی است که تعداد کاربران و استفاده کنندگان زیادی دارد. اما سرویس های مرتبط با شهرسازی با وجود این که در این حجم تقاضا ندارد، به دلیل فرایند طولانی و بعضا دشوار، در تلاش برای غیرحضوری کردن برخی مراحل آن بوده ایم.
دبیر شورای راهبردی تهران هوشمند درباره خدمات شهرسازی افزود: این فرایندها ناگزیر دارای مراحل حضوری است. اما مردم با ورود به سامانه تهران من به نشانی my.tehran.ir می توانند در کارتابل شهروندی خود آخرین وضعیت پرونده ملک خود را مشاهده کنند و بسیاری از مدارک را بدون مراجعه حضوری به شهرداری یا دفاتر خدمات الکترونیک از خانه مشاهده و در صورت نیاز چاپ نمایند. بنابراین موفق شدیم بسیاری از مراجعات را در این حوزه کاهش دهیم.
فرجود در خصوص بارکدهای یکپارچه تاکسی ها گفت: شهروندان تهرانی می توانند با استفاده از این بارکدهای یکپارچه، با اغلب اپلیکیشن های پرداخت کرایه که روی موبایل خود دارند، هزینه تاکسی را پرداخت کنند و نیازی به استفاده از پول خرد نیست.
مدیر عامل سازمان فاوای شهرداری تهران در ادامه با اشاره به همکاری شهرداری و کسب و کارهای نوآور و بخشنامه شهردار تهران در خصوص تسهیل کسب و کارهای نوین و حمایت از زیست بوم نوآوری شهری افزود: ما برنامه ویژه ای برای توسعه همکاری با کسب و کارهای نوآور و دانش بنیان و استارتاپ ها داریم. یکی از این برنامه ها ارائه خدمات داده محور به کسب و کارها در سامانه api.tehran.ir است که موجب می شود این شرکت ها با استفاده از این داده ها، سرویس های ترکیبی و مورد استفاده شهروندان را ارائه کنند. در این سامانه حدود 77 API وجود دارد.
فرجود بخش پایانی صحبت هایش را به شهرداری هوشمند و تحول دیجیتال درون سازمانی اختصاص داد و به تبادلات میان دستگاه های مختلف اشاره کرد و گفت: ما موفق شدیم بسیاری از استعلامات میان شهرداری و سایر نهادها را غیرحضوری کنیم. مثلا استعلامات بانک ها در خصوص حریم مترو از این پس به صورت غیرحضوری ارائه می شود. از همین جا هم آمادگی خود را برای همکاری با سایر دستگاه ها برای غیرحضوری شدن استعلامات مرتبط با شهرداری تهران اعلام می کنیم.
گفتنی است فرجود در این برنامه همچنین پاسخگوی پرسش های شهروندان در خصوص «تهران من» و خدمات برخط شهرداری تهران بود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 212
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران