پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520026 تاریخ : 1399/07/02-10:00:20
,10028,
تهران 2 ساعت نفس کشید!/سهم شهروندان در کاهش ترافیک شهری

همزمان با روز بدون خودرو؛

تهران 2 ساعت نفس کشید!/سهم شهروندان در کاهش ترافیک شهری

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور پایتخت گفت: همزمان با روز جهانی بدون خودرو، تردد خودروها روز گذشته در 22 معبر تهران از ساعت 16 تا 18 ممنوع شد و تهران 2 ساعت نفس کشید.

به گزارش بانک و صنعت، سرهنگ علی همه خانی اظهار کرد: دیروز سه شنبه همزمان با روز جهانی بدون خودرو، تردد خودروها در 22 معبر تهران از ساعت 16 تا 18 ممنوع شد.

وی افزود: شهر بعد از مدت ها در آغازین روز پاییز نفس کشید و چندین خیابان تهران طی دو ساعت آرامش به خود دیدند. اگرچه این حرکت نمادین نمی تواند تأثیری بر روند تردد در شهری مانند تهران داشته باشد اما بر این باوریم که آن تعداد از همشهریانی که با این محدودیت و ممنوعیت، با خودروی شخصی شأن دیروز را از منزل بیرون نیامدند می توانند شهادت دهند که گاهی می توان با وسیله نقلیه عمومی هم با آرامش به مقصد رسید.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور پایتخت گفت: پر واضح است که معابر ابر شهری چون تهران نمی تواند در طول روز زیر بار تمام خودروهایی که شبانه در پارکینگ های همشهریان تهرانی یا در معابر متوقف شده اند، برود و تردیدی نیست پلیس و تمام انرژی انسانی و تکنولوژی به روز تنها در جهت نظم بخشیدن به تردد و جلوگیری از تصادفات و تخلفات احتمالی می تواند قدم بردارد پس سهم اصلی در این فقره خاص، متوجه شهروندانی است که گاهی باید به نفع یکدیگر، عطای تردد با خودروی شخصی را به لقای رانندگی در ترافیک ببخشند و تنها با مدیریت زمان ِ سفر تا مقصد، ضمن اقدامی اقتصادی و فرهنگی به گوشه ایی از وظایف شهروندی شأن نسبت به دیگران جامه عمل بپوشانند.

سرهنگ همه خانی گفت: تنها برای 2 ساعت، 22 خیابان شهر تهران در روز جهانی بدون خودرو، محدودیت تردد برای خودروها را تجربه کرد و قطعاً اهالی آن مناطق هم مانند پلیسِ حاضر در محل با چشم غیر مسلح ملاحظه کردند که به لحاظ زیبایی شناسی و روانشناسی، آرامی شهر در یک موقعیت اینچنینی روی حس و حال تک تک افراد جامعه به خصوص عابران پیاده و بالاخص سالمندان تأثیری شگرف دارد.

وی ادامه داد: جدا از اینکه کاهش تردد و استفاده از خودروهای شخصی در پایین آمدن آمار روزانه تصادفات و تخلفات پایتخت مؤثر است اما باید اذعان داشت تردد و سفرهای درون شهری میلیونی ساکنان تهران و مسافران همیشه در تردد به این شهر نه تنها بر وضعیت ترافیکی که معلولی بر علت مولفه هایی چون آلودگی هوا، مدیریت شهری، مدیریت زمان در سفر تا مقصد و.... خواهد بود.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور پایتخت در پایان گفت: تجربه روز بدون خودرو نشان داد در حالی که حمل و نقل عمومی این روزها به لحاظ کمی و کیفی توانمندی ظرفیت جابجایی مسافران روزانه تهران را دارد بسیاری از خودروهای شخصی می توانند به جای توقف های بلند مدت در ترافیک ها و ایجاد هزینه های متعدد از جمله تأمین سوخت، استهلاک خودرو و.... در پارکینگ ها روز را سپری کنند تا معابر شهرمان را به نفع همه، به نفع خودروهای امدادی، به نفع وسایل نقلیه خدماتی و حمل و نقل عمومی به پارکینگی بدون حرکت تبدیل نکنیم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 268
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران