پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518176 تاریخ : 1399/06/01-10:44:21
,5,
تعداد دکل های فعال حفاری آمریکا افزایش یافت

تعداد دکل های فعال حفاری آمریکا افزایش یافت

شرکت خدمات حفاری بیکرهیوز اعلام کرد که بهبود قیمت نفت سبب شده است شمار دکل های حفاری نفت و گاز آمریکا برای نخستین هفته از ماه مارس افزایش یابد.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل ازرویترز، شمار دکل های نفت و گاز طبیعی آمریکا این هفته برای نخستین بار از ماه مارس افزایش یافته است، به طوری که در هفت ماه اخیر شرکت های انرژی بیشترین افزایش دکل های نفتی را داشتند.

تولیدکنندگان نفت شیل با بهبود قیمت نفت خام نسبت به سقوط تاریخی آن، حفاری را ازسر گرفته اند.

بیکرهیوز در گزارش روز جمعه (31 مردادماه) خود آورده است که با افزایش 10 دستگاه، مجموع دکل های حفاری آمریکا در هفته منتهی به 21 اوت (جمعه، 31 مردادماه) به 254 دستگاه رسید.

پیش از این هفته شمار دکل های حفاری آمریکا برای پانزدهمین هفته پیاپی به طور بی سابقه ای کاهش یافته بود.

مجموع دکل های نفتی فعال آمریکا در این هفته، با 11 دستگاه افزایش به 183 دستگاه رسید و بیشترین افزایش از 17 ژانویه را ثبت کرد، این در حالی است که شمار دکل های گازی با یک دستگاه کاهش به 69 دستگاه رسید.

بیش از نیمی از کل دکل های نفتی ایالات متحده در حوضه پرمین در غرب تگزاس و شرق نیومکزیکو قرار دارند که در هفته جاری با افزایش 10 دستگاه، شمار دکل های فعال این منطقه به 127 مورد رسید. شمار دکل های نفتی این منطقه در هفته گذشته 117 دستگاه و کمترین تعداد ثبت شده در میان داده های این شرکت (مربوط به سال 2011) بود. این بیشترین تعداد افزایش هفتگی از ماه دسامبر پارسال بود.

در حالی که قیمت نفت آمریکا از آغاز سال جاری میلادی به دلیل تضعیف تقاضا در پی شیوع ویروس کرونا حدود 32 درصد کاهش یافته است، قیمت نفت خام ایالات متحده با افزایش 120 درصدی نسبت به ماه آوریل و با امید به بهبود اقتصاد جهانی با کاهش محدودیت های اعمال شده برای مهار ویروس کرونا، روز جمعه به حدود 42 دلار برای هر بشکه رسید.

شمار دکل های حفاری نفت در آمریکا به عنوان شاخصی برای پیش بینی تولید نفت این کشور در آینده مورد توجه فعالان بازار نفت است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 270
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران