پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 514449 تاریخ : 1399/03/26-09:48:26
,5,
تداوم روند کاهش بارش ها در اکثر مناطق کشور

تداوم روند کاهش بارش ها در اکثر مناطق کشور

موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو اعلام کرد: براساس پیش بینی های صورت گرفته درهفته جاری میزان بارش ها در تعدادی ازمناطق کشور ناچیز و در هفته منتهی به 6 تیرماه اکثر مناطق دارای بارش های بسیارکم خواهند بود.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو، بر اساس پیش بینی های صورت گرفته در هفته جاری، وقوع بارش دربرخی از نواحی شمال غرب کشور تداوم داشته و درعین حال میزان بارش در سایر مناطق ، ناچیز است. همچنین مقدار بارش هفته آتی منتهی به 6 تیرماه در اکثر مناطق کشور ناچیز خواهد بود.

بر اساس اطلاعات بارش ثبت شده در ایستگاه های وزارت نیرو، از ابتدای سال آبی جاری( 98-99 )تا روز 24 خرداد متوسط بارش کشور حدود 305.5 میلیمتر است که در مقایسه با سال آبی گذشته27.3 میلیمتر (هشت درصد) کاهش و نسبت به متوسط 51 ساله اخیر 69.2 میلیمتر (29درصد) افزایش نشان می دهد.

وضعیت بارش سال آبی جاری در مقایسه با سال آبی گذشته در بیشتر مناطق غربی، شمال و شمال غرب کشور، کاهش داشته و در مناطق جنوب و جنوب شرق کشور با افزایش همراه بوده است.

وضعیت بارش کشور در سال آبی جاری نسبت به متوسط بلندمدت ( 51 ساله) به جز در برخی از مناطق جنوب غرب و مرکزی کشور، در سایر نواحی افزایش نشان می دهد.

میزان بارش تجمعی از ابتدای سال آبی تاکنون در مقایسه با سال آبی گذشته، در حوضه های آبریز دریای خزر، خلیج فارس و دریای عمان، دریاچه ارومیه و قره قوم به ترتیب 16، 17، 30 و هفت درصد کاهش داشته و درحوضه آبریز فلات مرکزی و مرزی شرق به ترتیب 8 و 30 درصد افزایش دارد.

وضعیت بارش ها در بخش استانی نشان می دهد استان گیلان با بارش 993.6 میلیمتر در جایگاه پربارش ترین استان های کشور قرار دارد و استان یزد نیز با ثبت بارش به میزان 109.5 میلیمتر جایگاه کم بارش ترین استان را در میان سایر استان های کشور به خود اختصاص داده است.

کاهش روند بارش ها نخستین اثر خود را برروی ورودی آب به مخازن سدهای کشور خواهد گذاشت به گونه ای که براساس آخرین آمار شرکت مدیریت منابع آب ایران ورودی آب به مخازن سدها به رقم 48.84 میلیارد متر مکعب رسیده که در مقایسه با سال آبی پارسال کاهش چهار درصدی را نشان می دهد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 191
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران