پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519764 تاریخ : 1399/06/29-18:02:43
,5,
تامین برق با نیروگاه ملی ممکن می شود

تامین برق با نیروگاه ملی ممکن می شود

طرح احداث نیروگاه ملی با واحدهای پیشرفته ساخت داخل پارسال از سوی وزارت نیرو مطرح شد، امسال این نیروگاه قرار است قبل از به پایان رسیدن سال در یکی از نیروگاه های موجود اجرایی شده و بخشی از برق کشوررا با توان داخلی تامین کند.

به گزارش بانک و صنعت، مهرماه پارسال بود که معاون برق و انرژی وزیر نیرو گفت: طرح اجرای نیروگاه ملی با استفاده از همه توان داخلی تا پایان امسال ارائه می شود.

به گفته «همایون حائری»، در این طرح همه تجهیزات نیروگاهی با استفاده از توان متخصصان داخلی و بدون نیاز به تجهیزات خارجی ساخته خواهد شد.

حالا وزارت نیرو در گزارشی آورده که طرح نیروگاه ملی با واحدهای پیشرفته ساخت داخل منطبق با شرایط اقلیمی نقاط مختلف کشور و با اهداف افزایش توان، افزایش راندمان، انطباق با شرایط زیست محیطی وکاهش مصرف آب، کنترل آلاینده ها، کاهش هزینه های احداث و بهبودبازه های تعمیرات طی مطالعه ها و بررسی های علمی و کارشناسی و طرح های ابتکاری تهیه شده است.

عملیات اجرایی نخستین نمونه این نیروگاه با استفاده از توربین گازی پیشرفته ساخت داخل( MGT75 )با راندمان 60درصد در یکی از نیروگاه های کشور قبل از پایان آغاز خواهد شد.

«محسن طرزطلب» مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی ایران چندی پیش در باره طرح نیروگاه ملی گفت: یکی از برنامه های مهم شرکت در سال 99، آغاز عملیات اجرایی احداث نخستین نیروگاه ملی با راندمان 60 درصد است.

وی افزود: طرح نیروگاه ملی با سرمایه گذاری شرکت تولید نیروی برق حرارتی و توسط گروه مپنا در حال پیگیری است تا با تامین ساختار و منابع مالی مورد نیاز این طرح در یکی از نیروگاه های کشور اجرایی شود.

اجرایی شدن طرح نیروگاه ملی در دولت تدبیرو امید بیانگر توان بالای متخصصان داخلی برای ساخت نیروگاهی با همه امکان های داخلی است.

نیروگاه ملی خواهد توانست برق مورد نیاز کشور را بدون وابستگی به تجهیزات خارجی تامین کرده و نقش بی بدیلی در به نمایش گذاشتن توان داخلی داشته باشد.

اجرای این نیروگاه توان نیروگاه های کشور را به طرزچشمگیری افزایش خواهد داد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 224
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران