پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 492863 تاریخ : 1398/08/11-09:44:40
,10028,22,
بیش از 9 هزار پرونده دیگر برای پرداخت خسارات به کشاورزان سیل زده تایید شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان:

بیش از 9 هزار پرونده دیگر برای پرداخت خسارات به کشاورزان سیل زده تایید شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان با اشاره به اینکه در هفته جاری خسارات 90 درصد از پرونده‌های مربوط به زمین های کشاورزی آسیب دیده از سیلاب استان پرداخت خواهد شد، گفت: پژوهشگاه فضایی کشور 9 هزار و 100 پرونده دیگر را برای دریافت خسارات تایید کرده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، فاضل عبیات اظهارداشت: گروه سنجش از دور پژوهشگاه فضایی ایران از 26 فرودین ماه امسال به سفارش سازمان آب و برق خوزستان، اقدام به تهیه نقشه محدوده سیل و پهنه‌های آبی جنوب استان خوزستان از اهواز تا آبادان کرده است.

وی گفت: با تایید این پژوهشگاه طی روزهای آینده کار پرداخت 50 درصد از خسارت‌های مربوط به  9 هزار و 100 متقاضی دریافت خسارت انجام می‌شود.

به گفته وی از مجموع پرونده‌های خسارت سیل تا پایان مهرماه کار پرداخت خسارت به 11 هزار و 200 پرونده انجام شده و کار نهایی سازی و بارگذاری بخش قابل توجهی از دیگر پرونده‌ها جهت معرفی به بانک‌ها در هفته جاری به پایان می‌رسد.

رئیس کارگروه رسیدگی به خسارات کشاورزی سیل در استان خوزستان گفت:جمع خسارت‌های مربوط به این پرونده‌ها بیش از 600 میلیارد ریال بوده که با پرداخت آنها نسبت پرونده‌های تایید شده به 90 درصد خواهد رسید.

عبیات تصریح کرد: کار بررسی 2 هزار و 500 پرونده دیگر در پژوهشگاه فضایی در حال انجام است و با پیگیریهای صورت گرفته امیدواریم که به زودی تکلیف این پرونده‌ها نیز روشن شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان گفت: پس از پرداخت 50 درصد نخست هر پرونده، کار پرداخت 50 درصد دوم نیز با سرعت آغاز می‌شود.

این نخستین بار است که دولت به کشاورزان سیل زده خوزستان که حتی زیرپوشش بیمه محصولات کشاورزی نبودند کمک می کند.
برخی کشاورزان خوزستانی در جریان سیل امسال، بنا به توصیه مسئولان ارشد کشور، اجازه دادند برای کاهش خسارات سیلاب ، آب از زمین های کشاورزی در حال برداشت آنان عبور کند تا جان مردم نیز به خطر نیفتد.

بر اساس برآوردهای انجام شده، سیلاب بر 224 هزار هکتار از زمین های کشاورزی خوزستان تاثیر گذاشت که از این میزان 170 هزار هکتار به صورت صد درصدی خسارت دیده و زیر آب رفته‌ و حدود 54 هزار هکتار نیز دچار خوابیدگی محصول شدند.

به گزارش سازمان جهاد کشاورزی خوزستان، خسارت وارد شده به کشاورزان بیش از 77 هزار میلیارد ریال بوده است. 

در پی طغیان رودخانه های کرخه، دز و کارون در سیلاب فروردین 21 شهرستان خوزستان از سیلاب متاثر شدند. 133 روستا به زیر آب رفت و 374 روستا به صورت جزیی و کلی تخلیه شدند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 213
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران