پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 508267 تاریخ : 1398/12/03-13:36:19
,8,
بورس نزولی آغاز شد، صعودی به پایان رسید

بورس نزولی آغاز شد، صعودی به پایان رسید

شاخص کل بازار سرمایه در دقایق ابتدایی معاملات، روندی متعادل داشت و روی محور 478 هزار در حرکت بود اما در ادامه با سقوطی چشمگیر مواجه شد و تا رقم 467 هزار واحد افت کرد. البته این افت ماندگار نبود و شاخص صعودی قابل توجهی را تجربه و در نهایت مرز 481 هزار واحد را هم رد کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، معامله‌گران بازار سرمایه در نخستین روز هفته 745 هزار معامله انجام دادند که 42 هزار و 701 میلیارد ریال ارزش داشت و در نهایت باعث شد شاخص کل با 3111 هزار واحد صعود به رقم 481 هزار و 867 واحد برسد.

امروز بسیاری از نمادها در ابتدا منفی بودند اما در نهایت پتروشیمی پارس، گروه صنعتی پاکشو، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، فولاد خراسان، پالایش نفت تهران و البرزدارو نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل بانک ملت به تنهایی نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را بر بازار گذاشتند. به طور کلی بازار درحالی بسته شد که 242 نماد مثبت و 105 نماد منفی بودند.

بانک‌های ملت و تجارت، سایپا، فولاد مبارکه اصفهان، ایران خودرو، پالایش نفت اصفهان و پالایش نفت تهران نمادهای پربیننده بورس بودند.

شاخص کل فرابورس نیز مانند بورس حرکتی پرنوسان داشت و درحالی که در ساعات ابتدایی سقوطی بود در نهایت با شش واحد صعود در رقم 6213 واحد رسید. در این بازار 408 هزار معامله به ارزش 27 هزار و 959 میلیارد ریال انجام شد.

هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، پتروشیمی مارون، سهامی ذوب آهن اصفهان، تولید نیروی برق دماوند و فولاد هرمزگان جنوب نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی و در مقابل فرابورس ایران و پتروشیمی زاگرس نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی بازار داشتند. به طور کلی 136 نماد مثبت و 86 نماد منفی بودند.

لیست نمادهای پربیننده نیز از سهامی ذوب آهن اصفهان، گروه صنایع کاغذ پارس، فرابورس ایران، توسعه مولد نیروگاهی جهرم، صنایع مشاین‌های اداری ایران، گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و زرین معدن آسیا تشکیل شده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 245
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران