پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 492388 تاریخ : 1398/07/28-13:53:34
,2,
بهترین تجهیزمنابع وصول مطالبات است

روح اله خدارحمی:

بهترین تجهیزمنابع وصول مطالبات است

مدیرعامل بانک کشاورزی با اشاره به ضرورت اعمال شفافیت در زمینه طبقه بندی وصول مطالبات چالش های این حوزه را تشریح کرد و افزود: با بهبود نسبت مطالبات جاری و کاهش مطالبات غیر جاری می توان به رفع این چالش ها کمک کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی و همکاری های بین الملل بانک کشاورزی، روح اله خدارحمی که صبح روز پنجشنبه 25 مهرماه 1398در همایش منطقه ای وصول مطالبات این بانک سخن می گفت، با تأکید بر ضرورت افزایش و بهبود درآمدها و کاهش هزینه های بانک و نقش وصول مطالبات در تحقق برنامه های تدوین شده در این زمینه گفت: با تکیه بر مطالبات غیر جاری، نمی توان به درآمدزایی بانک کمک کرد و نرخ موثر در آمدی نیز کاهش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه باید پاسخگوی نهاد های نظارتی در زمینه طبقه بندی دارایی ها و عملکرد مالی بانک باشیم، بر ضرورت اصلاح روند وصول مطالبات تأکید کرد و اظهار داشت:در امهال بدهی مشتریان ارزیابی مجدد از وضعیت مالی مشتری و نیز وضعیت بازار و صنعت مورد توجه و تأکید قرار گیرد.

مدیرعامل بانک کشاورزی با تأکید مجدد بر شفافیت در زمینه وصول مطالبات با هدف حل مشکلات این حوزه تصریح کرد: باید تجدید نظر اساسی در نحوه پیگیری مطالبات معوق صورت گیرد.

خدارحمی جدیت وتغییر نگرش و تفکر در وصول مطالبات را مورد تأکید قرار داد و گفت: انتظار می رود گروه بیشتری از کارکنان مدیریت ها وشعب بر این موضوع تمرکز  و توجه داشته باشند و مطالبات بانک را طبق قوانین وصول کنند.

وی با بیان اینکه در مواقعی که الزام وتکلیف قانونی داشته باشیم بدهی مشتریان را امهال خواهیم کرد، اظهار داشت: مهلت دادن های مکرر و بدون توجیه حتی به ضرر بدهکار تمام خواهد شد و به همین دلیل باید از تمدید و امهال مکرر بدهی اجتناب کرد.

خدارحمی تدوین خط مشی برای بهبود فرآیند وصول مطالبات، رعایت بهداشت اعتباری، آگاهی رسانی به مشتری هنگام پرداخت تسهیلات،بررسی اعتبار ضامن،ابلاغ و پیگیری رویه ها وخط مشی های جدید، و... را از شاخص های مهم و تعیین کننده در تحقق برنامه های وصول مطالبات برشمرد و با بیان اینکه تجهیز منابع در ازای پرداخت تسهیلات روش نادرستی است، یاد آور شد: نظم و دقت در اجرای برنامه های وصول، بانک را به اهداف خود نزدیک می کند ضمن اینکه با  وصول به موقع مطالبات تجهیز منابع نیز ممکن خواهد شد.

وی با اشاره به همراهی و مدارا با مشتریان بدهکار در حد امکان افزود: هدف از وصول مطالبات تعطیلی واحدهای تولیدی نیست بلکه پیگیری قانونی مطالبات قانونی بانک باهدف شفافیت و پاسخگویی به نهادها و دستگاه های نظارتی است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 264
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران