پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 508788 تاریخ : 1398/12/12-09:45:31
,10028,10033,
بهبود هوای تهران از بعدازظهر امروز/ عامل آلودگی هوا دیزل‌ها هستند

معاون محیط زیست استان تهران اعلام کرد

بهبود هوای تهران از بعدازظهر امروز/ عامل آلودگی هوا دیزل‌ها هستند

معاون محیط زیست استان تهران علت آلودگی روزهای اخیر علیرغم کاهش تردد خودروها را منابع ساکن و خودروهای دیزل دانست و سوزاندن مازوت در اطراف تهران را رد کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، محمد رستگاری، معاون پایش و نظارت اداره کل محیط زیست استان تهران اعلام کرد: بر اساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا، متوسط شاخص برای ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون طی 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت 8 صبح امروز عدد 138 بوده است که بیانگر شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

رستگاری تصریح کرد: طی این مدت ایستگاه تربیت مدرس با شاخص 175 ایستگاه شاخص ما بود و بالاترین میزان آلودگی را نشان داد.

وی افزود: با توجه به گزارش‌هایی که از سازمان هواشناسی دریافت کردیم کیفیت هوا از بعد از ظهر و اواخر وقت امروز رو به بهبود خواهد رفت و فردا کیفیت هوای بهتری را در تهران شاهد خواهیم بود. بنابراین توصیه می‌شود افرادی که دارای بیماری‌های قلبی و ریوی هستند و سالمندان و خردسالان و زنان باردار حتی‌المقدور از تردد طولانی مدت در فضای باز طی صبح امروز خودداری کنند.

معاون پایش و نظارت اداره کل محیط زیست استان تهران در پاسخ به اینکه چرا علیرغم کاهش تردد خودروهای شخصی در سطح شهر هوای تهران حتی روز جمعه هم آلوده بود گفت: از چهارشنبه بعد از ظهر پایداری هوا را در تهران داشته‌ایم و در واقع از پنج شنبه اثرات تجمعی این پایداری وجود دارد. درست است که ما روز جمعه خودرو سواری در سطح شهر واقعاً کم داشتیم اما کانون‌های اصلی ایجاد آلودگی در هوای تهران خودروهای دیزلی هستند و خودروهای دیزلی در این روزها هیچ محدودیتی نداشته‌اند؛ شب که کامیون‌ها هیچ محدودیتی ندارند و روزها هم اتوبوس‌های شرکت واحد فعالیت دارند.

رستگاری ادامه داد: یک سری از کانون‌ها هم منابع ساکن هستند که در آن‌ها هم هیچ تغییری ایجاد نشده است و بنابراین ایجاد آلودگی چیز غیرمنتظره ای نیست و با توجه به پایداری هوا این افزایش آلودگی در سطح شهر تهران انتظار می‌رفت.

وی در پایان و در پاسخ به برخی شبهات مبنی بر سوزاندن مازوت در اطراف تهران که منجر به آلودگی کنونی شده نیز گفت: بحث سوخت مازوت را در مناطق اثرگذار در شهر تهران چک کردیم و خبری به ما نرسیده که جایی مازوت مصرف کنند و بگوییم این آلودگی به خاطر مازوت بوده است. در تهران 10 تا 12 میلیون نفری منابع ساکن خیلی زیادی داریم و منابع متفرقه زیادی هم هستند که این‌ها افزایش آلودگی را در شرایط پایداری ایجاد می‌کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 203
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران