پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 312440 تاریخ : 1396/10/07-17:26:36
,22,
به ‌10 کشور ویزای فرودگاهی نمی‌دهیم

به ‌10 کشور ویزای فرودگاهی نمی‌دهیم

معاون وزیر خارجه گفت: به همه کشورها به جز 10 کشور از جمله آمریکا، انگلیس و کانادا که با ما خوب همکاری نمی‌کنند به راحتی ویزای فرودگاهی نمی‌دهیم.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت؛ حسن قشقاوی امروز در آیین افتتاح دفتر صدور روادید الکترونیک در فرودگاه بین‌المللی اهواز ضمن بیان اینکه حضور در سرزمین پرافتخار و پاک خوزستان سبب افتخار است، اظهار داشت: استاندار خوزستان به صورت مکرر برای افتتاح این دفتر تلاش کردند.

وی افزود: البته حق اهواز و استان خوزستان این بود که این دفتر زودتر افتتاح می‌شد ولی شاید یکی از دلایلش، تا حدودی فعال نبودن پروازهای خارجی بود که به یاری خداوند از این به بعد تعداد پروازهای خارجی بیشتر خواهد شد.

معاون وزیر خارجه بیان کرد: خداوند هر چه نعمت بود بر این استان داد اکنون این وظیفه ما مدیران است که از این گنج‌ها از جمله بنادر فعال، نفت، گاز و کشاورزی پر رونق بتوانیم استفاده کنیم.

وی در بیان داستانی در زمینه یکی از استان های شمالی، گفت: در برنامه ای خطاب به استاندار آن استان شمالی گفتم اگر روزی در قیامت خداوند شما و نخست وزیر دانمارک را احضار کند و بگوید هر چه به دانمارک دادم بهترش را به شما دادم چه می‌گویید!

قشقاوی در ادامه عنوان کرد: در آن زمان صادرات غیر نفتی و کشاورزی دانمارک 102 میلیارد دلار بود ولی در آن استان صادرات به نیم میلیارد دلار هم نرسیده بود. باید دید که تفاوت این دو رقم بشر ساخته است و چه چیز سبب این موضوع شده و ما کجای کار با آنها متفاوت هستیم.

وی با بیان اینکه ما دولتی‌ها و حکومتی‌ها باید در خدمت بخش خصوصی باشیم، ادامه داد: حتی امیرالمومنین(ع) نیز در نامه‌اشان به مالک اشتر به نوعی فرموده اند که دولتی ها هیچکاری نمی توانند کنند و تجار می توانند سودآوری داشته باشند.

معاون وزیر خارجه تصریح کرد: پیوند پیامبر(ص) و حضرت خدیجه(س) بر اساس امانت و زرنگی در تجارت بود و نیز ایشان عهد مضاربه بسته بودند که پس از آن همه را نیز در راه اسلام هدیه دادند بنابراین ما نیز باید سرمایه گذار زاهد باشیم.

وی افزود: باید بستر بیشتری برای پیشرفت و توسعه در خوزستان با ورود سرمایه گذاران خارجی ایجاد شود وگرنه با این پیشرفت های گنجشکی اتفاق خاصی صورت نمی گیرد.

قشقاوی با اشاره به بحث روادید الکترونیک گفت: به همه کشورها به جز 10 کشور از جمله آمریکا، انگلیس و کانادا که با ما خوب همکاری نمی‌کنند به راحتی ویزای فرودگاهی نمی‌دهیم ولی اتباع 180 کشور دیگر می‌توانند با پاسپورت به اهواز آمده و همین‌جا ویزا بگیرند و نیازی نیست به کنسولگری‌ها و سفارتخانه‌ها بروند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 210
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران