پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 491884 تاریخ : 1398/07/19-11:15:56
,15,
باید در جهت ارتقای سطح اقتصادی زنان جامعه کوشا باشیم

باید در جهت ارتقای سطح اقتصادی زنان جامعه کوشا باشیم

ایران یکی از رتبه‌های پایین شکاف جنسیتی در دنیا را دارد و از جمله شاخص‌هایی که مورد ارزیایی قرار می‌گیرند‌ آموزشی، بهداشتی، اقتصادی و سیاسی هستند.

به گزارش خبرنگار بانک و صنعت ، فرحناز مینایی‌پور مشاور امور زنان وزیر آموزش و پرورش در رویداد کارآفرینی و برنامه نویسی ویژه دانش‌ آموزان بر بستر فناوری اطلاعات با رویکرد فناوری‌های حوزه فضایی گفت: با همکاری وزارت ارتباطات توانستیم سلسله رویدادهای کارآفرینی را در استان تهران و سایر استان‌های کشور برگزار کنیم.

 

وی با اشاره به ساحت‌های شش‌گانه تربیتی سند تحول بنیادین آموزش و پروش اظهار کرد: دو تا از این ساحت‌ها شامل ساحت تربیت اقتصادی و حرفه‌ ای که دانش‌آموزان برای آینده خودشان کسب درآمد و اشتغالزایی می‌کنند و دیگری ساحت تربیت علمی و فناوری است که ایجاد خلاقیت و نوآوری در جهت کشف صورت‌های جدید واقعیت و خلق روش‌ها و ابزارهای نوین برای وصول اهداف متعالی در چهارچوب نظام معیار اسلامی را تشکیل می‌دهند. لذا برگزاری این رویدادها هر دو این ساحت را مورد هدف قرار داده تا با استفاده از زمینه‌های جدید در فناوری اطلاعات، فضای مجازی، موبایل، اپلیکیشن و سایت‌های اینترنتی بتوانیم آموزش دهیم تا دانش آموزان در این حوزه‌ها کسب و کاری برای خودشان ایجاد کنند.

 

مینایی‌پور افزود: در همین راستا تفاهم نامه‌ای با پیشنهاد سازمان فناوری اطلاعات بین دفتر امور زنان و وزارت فناوری اطلاعات با هدف آموزش کارآفرینی و برگزاری رویدادهای کارآفرینی برای دختران منعقد شد.

 

مشاور امور زنان وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه باید در جهت ارتقای سطح اقتصادی زنان جامعه کوشا باشیم، افزود: ایران یکی از رتبه‌های پایین شکاف جنسیتی در دنیا را دارد و از جمله شاخص‌هایی که مورد ارزیایی قرار می‌گیرند‌ آموزشی، بهداشتی، اقتصادی و سیاسی هستند.

 

وی ادامه داد: در حوزه اقتصادی، زنان ایران 14 درصد فعالیت اقتصادی دارند که حتی از کشورهای نظیر عربستان، عراق و سایر کشورهای همسایه میزان فعالیت اقتصادی زنان ایران پایین است. لذا امیدوارم با برگزاری چنین رویدادهایی برای دخترانمان، در آینده اقتصادی و اشتغال آن‌ها اثر گذار باشیم.

 ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 239
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران