پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516978 تاریخ : 1399/05/09-14:57:03
,17,4,
بانک مرکزی چین 50 میلیارد یوآن به بازارهای مالی تزریق کرد

بانک مرکزی چین 50 میلیارد یوآن به بازارهای مالی تزریق کرد

بانک مرکزی چین امروز پنجشنبه برای حفظ نقدینگی مناسب در بازار، حجم بزرگی از پول نقد را به سیستم بانکی این کشور تزریق کرد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از شین هوا، بانک مرکزی چین روز پنجشنبه برای حفظ نقدینگی مناسب در بازار، حجم بزرگی از پول نقد را به سیستم بانکی این کشور تزریق کرد.

طبق بیانیه این بانک که در وب سایت آن منتشر شده است، بانک خلق چین 50 میلیارد یوآن (معادل 7.15 میلیارد دلار) پول نقد را از طریق قراردادهای 7 روزه خرید اوراق قرضه ذخیره بانک های تجاری، با نرخ بهره 2.2 درصدی، به بازار مالی این کشور تزریق کرد.

طی این توافق بانک مرکزی در ازای خرید اوراق قرضه بانک های تجاری به آنها پول پرداخت می کند (تزریق نقدینگی) اما با این بانک ها قرارداد می بندد که در زمان معینی این اوراق را به آنها باز پس بفروشد (بیرون کشیدن نقدینگی).

با تزریق این میزان نقدینگی در روز پنجشنبه که موعد بازپرداخت قراردادهای قبلی بانک ها به ارزش 50 میلیارد یوآن بود، در واقع نقدینگی بازارهای مالی چین ثابت ماند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 194
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران