پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518235 تاریخ : 1399/06/01-13:03:27
,2,
بانک توسعه تعاون تکالیف قانونی در ارتباط با قوانین مالیاتی را دقیق و شفاف اجرا نموده است

بانک توسعه تعاون تکالیف قانونی در ارتباط با قوانین مالیاتی را دقیق و شفاف اجرا نموده است

معاون مالی و پشتیبانی بانک توسعه تعاون در گفتگو با روابط عمومی این بانک، ضمن تأکید بر اجرای حکم قانون مالیات های مستقیم در این بانک، بر استمرار تعامل و همکاری دقیق و شفاف با سازمان امور مالیاتی بر اساس قوانین جاری کشور، تأکید کرد.

به گزارش بانک و صنعت، محمد ذوالفقاری، معاون مالی و پشتیبانی بانک توسعه تعاون در گفتگو با روابط عمومی این بانک، ضمن رد کامل برخی خبرسازی ها مبنی بر استنکاف این بانک از ارائه اطلاعات به سازمان امور مالیاتی درراستای اجرای قانون مالیات های مستقیم گفت: بانک توسعه تعاون به عنوان یک بانک صددرصد دولتی خود را ملزم به رعایت کلیه قوانین جاری کشور می داند. ازاین رو درراستای شفافیت نظام مالی و مالیاتی کشور با توجه به تکالیف مقرر در قانون مالیات های مستقیم (علی الخصوص بند پ ماده 169) از ابتدای سال 1396 (ریز تراکنش های سال 1395) اقدام به ارسال کلیه تراکنش های بانکی مربوط، مطابق آیین نامه اجرای تبصره 5 ماده 169 مکرر به سازمان امور مالیاتی نموده است.

به گفته ذوالفقاری، بر اساس موافقتنامه فی مابین مدیرعامل بانک توسعه تعاون با رئیس کل وقت سازمان امور مالیاتی در سال 1396 و همچنین موافقت نامه رئیس کل سازمان امور مالیاتی با رئیس کل وقت بانک مرکزی مقرر گردید کلیه بانک ها اطلاعات خود را از طریق بانک مرکزی به سازمان امور مالیاتی ارسال نمایند که اطلاعات مربوط به سال های 96 و 97 در موعد مقرر به بانک مرکزی ارسال و تأییدیه لازم از آن بانک اخذ گردید.

وی تأکید کرد: ضمناً این بانک کلیه تکالیف مقرر در قانون بودجه و مالیات بر ارزش افزوده (ماده 30) را بر مبنای درخواست های خاص سازمان امور مالیاتی به صورت دقیق انجام می دهد.

معاون مالی و پشتیبانی بانک توسعه تعاون افزود: همچنین اعمال ماده 30 ریز تراکنش های مشتریان از ابتدای تأسیس بانک در حال اجرا بوده که مطابق قانون در صورت درخواست سازمان امور مالیاتی کلیه حساب های افتتاحی و بسته شده به این سازمان اعلام می شود.

این مقام مسئول در پایان تصریح کرد: همکاری و همیاری خوبی بین بانک توسعه تعاون و سازمان امور مالیاتی در خصوص مبارزه با فرار مالیاتی برقرار می باشد و این بانک در موعد مقرر نسبت به بارگذاری اطلاعات تعیین شده در قانون، در سامانه مربوط به سازمان امور مالیاتی اقدام نموده و تأییدی آن را نیز دریافت نموده است. لذا اولتیماتوم رئیس سازمان امور مالیاتی شامل این بانک نبوده و بانک توسعه تعاون به عنوان یک بانک دولتی تعامل خوب و سازنده ای را با سازمان مربوطه دارد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 232
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران