پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517963 تاریخ : 1399/05/27-09:25:59
,17,
بازیافت 40 درصدی خسارت های پرداختی صندوق سرمایه گذاری صنایع کوچک

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک اعلام کرد:

بازیافت 40 درصدی خسارت های پرداختی صندوق سرمایه گذاری صنایع کوچک

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک گفت: از زمان صدور نخستین ضمانت نامه در سال 86 تا پایان پارسال، این صندوق یک هزار و 314 میلیارد ریال خسارت بابت پرداخت نشدن به موقع بدهی مشتریان به بانک ها پرداخت کرده که البته در همین دوره زمانی 532 میلیاد ریال آن (معادل 40 درصد) بازیافت شده است.

به گزارش بانک و صنعت، محمدحسین مقیسه افزود: با شیوع کرونا در کشور و تعطیلی برخی کسب وکارها، این صندوق در راستای اجرای سیاست های کلان کشور تعویق بازپرداخت تسهیلات مشتریان خود به مدت سه ماه را در دستور کار قرار داد.

به گفته این مقام مسوول، از آنجایی که این تسهیلات اخذ و مصرف شده است و صندوق بخشی از سرمایه خود را به منظور پرداخت خسارت مشتریان اختصاص داد، بنابراین نمی توان از حذف یا تعلیق آنها سخن گفت و باید در پایان دوره پرداخت شوند.

وی خاطرنشان کرد: اکثر ضمانت نامه های صادره این صندوق سه تا پنج ساله هستند و به همین دلیل فشار آنچنانی بر مشتریان وارد نخواهد شد.

مقیسه بیان داشت: امروز صندوق با 18 بانک دولتی، خصوصی و نهادهای مالی و اعتباری زیر نظر بانک مرکزی تفاهم نامه همکاری دارد که در یک بازه بلندمدت، بانک صنعت و معدن بیشترین همکاری را داشته، همچنین در برخی دوره ها بانک های سینا و صندوق کارآفرینی امید همکاری خوبی داشتند.

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک گفت: مطابق اساسنامه و قانون صندوق، تاکید اصلی بر خدمات رسانی به مناطق محروم و واحدهای مستقر در آنهاست، به همین دلیل مشتریانی که از استان تهران به ما مراجعه می کنند بسیار انگشت شمارند.

وی اظهارداشت: از سال 96 و با تحقق برنامه دولت الکترونیک در این مجموعه، مشتریان اندکی به محل صندوق در تهران مراجعه می کنند و عمده اقدامات حتی احراز هویت افراد، دریافت چک و غیره توسط نمایندگان استانی صندوق انجام می شود.

این صندوق در حوزه صدور و تمدید ضمانتنامه در ارتباط با دو راهبرد «جهش تولید» و اتمام طرح ها و پروژه های نیمه تمام، از ابتدای سال 96 تا پایان تیرماه امسال در مجموع 839 فقره ضمانتنامه تمدید یا صادر کرده است.

طرح های دانش بنیان دارای مجوز، واحدهای صادراتی دارای سوابق صادراتی در سه سال گذشته، طرح های ایجادی با پیشرفت فیزیکی حداقل 60 درصد، تامین سرمایه در گردش برای افزایش ظرفیت تولید واحدها، طرح های توسعه که با ظرفیت کامل در حال حاضر فعالیت می کنند و طرح های اشتغال زا (طرح هایی که نسبت سرمایه گذاری به اشتغال پایین داشته باشند)، اولویت های صدور ضمانتنامه محسوب می شوند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 196
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران