پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521431 تاریخ : 1399/07/27-11:20:28
,14,
بازتاب لغو روادید ایران و روسیه در رسانه های جهان

بازتاب لغو روادید ایران و روسیه در رسانه های جهان

مسکو از اتمام کار روی توافق نامه ای خبر داد که سفرهای گردشگری بدون ویزا بین ایران و روسیه را در آیند? نزدیک ممکن می کند، خبری که بسیاری از رسانه های بین المللی به آن پرداختند.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، به گفت? ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه، آژانس گردشگری فدرال روسیه در حال همکاری با ایرانی ها برای تدوین سازوکارهای پیاده سازی توافق های مربوط به لغو روادید است.

وی در کنفرانس خبری عنوان کرد: امیدواریم این کار به زودی به پایان برسد و توافق نامه اجرایی شود.

سخنگوی امور خارجه روسیه اضافه کرد که تصمیم گیری در مورد زمان اجرایی شدن این توافق نامه به موقعیت همه گیری کرونا در روسیه و ایران، و اقدامات قرنطینه ای مربوط به این بیماری در دو کشور بستگی دارد.

این توافق نامه در مورد سفرهای گردشگران گروهی بدون نیاز به اخذ ویزا در 28 مارس سال 2017، طی سفر رئیس جمهور ایران به مسکو امضا شده بود.

ایران یک توافق نام? تجارت آزاد با اتحادیه اقتصادی اوراسیا امضا کرده است که با اینکه بیشتر مربوط به محصولات حامل انرژی می شود، درها را برای تجارت های دیگری مانند صنایع دستی و سایر کالاها مانند میوه، منسوجات و به طور کلی گردشگری باز می کند.

خبری که ماریا زاخارووا در کنفرانس اعلام کرد، بازتاب بین المللی گسترده ای را به دنبال داشت. برای مثال، وب سایت Russia Briefing به شرح این خبر پرداخت و بخش هایی از صحبت های سخنگوی امور خارجه را منتشر کرد.

وب سایت dailygovjobs هم با عنوان «روسیه می گوید لغو روادید برای گردشگران ایرانی به زودی اجرایی می شود» به شرح این خبر پرداخت و از قول زاخارووا نوشت: «بر اساس این توافق نامه، گروه های گردشگرِ پنج تا 50 نفره قادر خواهند بود به مدت 15 روز در روسیه اقامت داشته باشند.»

خبرگزاری Nairohost هم در گزارشی به روند تدوین این قرارداد بین ایران و روسیه پرداخت و اجرایی شدن آن را به تعیین یک شریک ایرانی به منظور تعدیل اجرایی شدن قرارداد از سوی آژانس گردشگری روسیه موکول کرد.

وبسایت روسی cod34 نیز به شرح این خبر پرداخت و از سوی ماریا زاخارووا نوشت: «امیدواریم این کار هر چه زودتر تکمیل شده و توافق اجرایی شود.»

همچنین، خبرگزاری روسی giperssilka هم خبری درباره این توافق بین ایران و روسیه منتشر کرد که در آن از قول سخنگوی امور خارجه روسیه نوشت: «توافق برای لغو روادید سفرهای گردشگری گروهی بین مسکو و تهران در آینده ای نزدیک اجرایی خواهد شد.»ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 250
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران