پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 494490 تاریخ : 1398/09/10-12:48:43
,17,
با وجود تحریم‌های ظالمانه اما ناگزیر هستیم که استانداردها را رعایت کنیم

با وجود تحریم‌های ظالمانه اما ناگزیر هستیم که استانداردها را رعایت کنیم

رئیس سازمان استاندارد: با وجود تحریم‌های ظالمانه برای حضور در بازار رقابتی جهانی راهی به جز رعایت استانداردها نداریم.

به گزارش خبرنگار بانک و صنعت، نیره پیروزبخت رئیس سازمان استاندارد؛ امروز یکشنبه در همایش تقدیر از واحدهای نمونه استان تهران با اشاره به اثرگذاری تحریم‌ها بر روند تولید کالا در کشور گفت: با وجود تحریم‌های ظالمانه اما ناگزیر هستیم که استانداردها را رعایت کنیم. ما برای حضور در بازار رقابتی جهانی راهی جز این نداریم.

وی با تاکید بر جلسات متعدد برگزار شده در شورای عالی استاندارد گفت: تشکیل این جلسات نشان دهنده این است که مسئولان عالی کشور اهمیت این موضوع را درک کرده‌اند. در همین جلسات مباحث خودرو و سند یکپارچگی قضا به نتیجه رسید و اکنون در این حوزه‌ها ما دارای یک برنامه میان‌مدت و اهداف تعیین شده هستیم.

پیروزبخت افزود: ما در راستای مقابله با تحریم‌ها در حضور در سازمان جهانی استاندارد، کدک، سازمان استاندارد کشوری اسلامی و سایر سازمان‌های بین المللی تاکید داریم. با پیوستن به این سازمان‌ها می‌توانیم از نفوذ اقتصادی بیگانگان جلوگیری کنیم.

وی ادامه داد: رشد و توسعه کشورهای اروپایی در دهه 90 در گرو تدوین استانداردهای جدید برای حفظ محیط زیست و آب است تا آنجایی که آنها تولید فولاد را در کشور خودشان محدود و برای تامین نیازهای خود به خرید فولاد از سایر کشورها از جمله ایران روی آورده‌اند.

رئیس سازمان استاندارد افزود: در دهه 80 بسیاری از وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها موضوع استاندارد را جدی نمی‌گرفتند و در جلسات مشترک کارشناسان نامربوط را می‌فرستادند اما هم اکنون که همان استانداردها اجباری شده به آن اعتراض می‌کنند.

 

پیروزبخت: برای عبور از سختی‌ها باید اقتصاد مقاومتی را سرلوحه خود قرار دهیم

 

پیروزبخت در پایان با اشاره به مثبت شدن تراز تجاری گفت: با وجود تحریم‌ها پیشی گرفتن صادرات از واردات در گرو صبر و تلاش بخش خصوصی و تولیدکنندگان است و ما باید برای عبور از این سختی‌ها اقتصاد مقاومتی را سرلوحه خود قرار دهیم.

 

 


ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 236
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران