پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520592 تاریخ : 1399/07/12-11:04:58
,25,
ایجاد صندوق  بازارگردانی در دو شرکت مهم معدنی

رئیس ایمیدرو خبر داد

ایجاد صندوق بازارگردانی در دو شرکت مهم معدنی

رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه ارزش سهام شرکتهای معدنی و صنایع معدنی در بازار سهام 1400 هزار میلیارد تومان است، گفت: صندوق بازارگردانی در دو شرکت گل گهر و چادرملو تشکیل می شود.

به گزارش بانک و صنعت، خداداد غریب پور درباره کمیته پیگیری صندوق بازارگردانی شرکت های معدنی و صنایع معدنی، اظهار داشت: این کمیته متشکل از نمایندگان ایمیدرو، بورس و شرکت های بزرگ تشکیل شده است که در حال رصد بازار هستند و متناسب با وضعیت بازار، صندوق های بازارگردان شرکت های بزرگ، بازار را مدیریت می کنند.

رئیس هیات عامل ایمیدرو افزود: هفته ای که این کمیته تشکیل شد، بورس پس از یک ریزش، احیا شد و پس از یک ریزش مجدد، بازگشت.

1400 هزار میلیارد تومان سهم معدن و صنایع معدنی در بورس

وی ادامه داد: اما مساله ای که مهم بوده این است که ما فقط بین 20 تا 25 درصد از بورس را در اختیار داریم، از این رو باید سایر صنایع موجود در بورس و شرکت های بزرگی که سهامشان در بورس عرضه شده، پای کار بیایند و صندوق بازرگدانی ایجاد کنند.

غریب پور تاکید کرد: سایر صنایع هم حتما باید بازارگردانی کنند تا سهامشان در بازار تثبیت شود. در این صورت می توانیم با همکاری یکدیگر وضعیت بازار سهام را بهبود ببخشیم.

رئیس هیات عامل ایمیدرو ادامه داد: در حال حاضر 1400 هزار میلیارد تومان سهم معدنی و صنایع معدنی در بورس وجود دارد که افزایش یا کاهش آن بستگی به نوسانات بازار دارد.

تشکیل صندوق بازارگردانی در گل گهر و چادرملو

غریب پور گفت: صندوق بازارگردانی در مس، فولاد مبارکه و فولاد خوزستان وجود داشت اما فعالیتشان نظامند و هدفمند نبود اما هم اکنون با تشکیل کمیته پیگیری صندوق بازرگردانی شرکتهای معدنی و صنایع معدنی، فعالیتشان نظامند شده است.

معاون وزیر صمت افزود: صندوق بازارگردانی در شرکت های گل گهر و چادرملو هم در حال تشکیل است.

به دنبال دستکاری در بازار نیستیم

وی تصریح کرد: ما به دنبال دستکاری در بازار نیستیم؛ بازار باید متناسب با سازوکار خود، روند طبیعی خود را داشته باشد منتهی ما به عنوان شرکت های بزرگ وظیفه داریم از حقوق سهامداران خرد دفاع کرده و از ریزش های ناگهانی بدون دلیل که منجر به سقوط های ناگهانی بازار و زیان سهامداران خرد می شود، جلوگیری کنیم.

وی ادامه داد: آینده بازار سرمایه به سازمان بورس و اوراق بهادار و اجرایی کردن دستورالعمل بازارگردانی بستگی دارد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 227
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران