پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 508656 تاریخ : 1398/12/10-15:07:12
,25,
انتقال شورابه های پتاس از معدن خور و بیابانک به 18 میلیون متر مکعب تا پایان امسال

مدیر مجتمع اعلام کرد:

انتقال شورابه های پتاس از معدن خور و بیابانک به 18 میلیون متر مکعب تا پایان امسال

میزان انتقال شورابه ها از معدن پتاس خور و بیابانک به استخرهای تبخیری، تا پایان امسال به 18 میلیون متر مکعب می رسد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، امیدرضا محبعلی مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: انتقال شورابه از پلایای این منطقه به استخرهای تبخیری از حدود 2 میلیون متر مکعب در سال 84 به 13 میلیون متر مکعب در سال 97 رسید که باعث افزایش تولید مجتمع به 20 هزار تن کلرید پتاسیم در سال شد.
وی افزود: تاکنون 16 میلیون مترمکعب شورابه از معدن به استخر برای تولید پتاس انتقال یافته است.

برنامه افزایش ظرفیت تولید مجتمع به 100 هزار تن
مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک با اشاره به برنامه افزایش ظرفیت تولید این مجتمع به 100 هزار تن تا سال 1408، تصریح کرد: براساس برنامه زمان بندی به راهبر (سرمایه گذار بخش خصوصی)، تا سال 1408 ظرفیت انتقال شورابه به استخرهای مجتمع باید به 80 میلیون مترمکعب برسد.
وی ادامه داد: اجرای 140 تا 150 کیلومتر کانال، 1600 هکتار استخر و نیز احداث کارخانه جدید، از جمله برنامه های سرمایه گذار در این مجتمع است. تاکنون، 40 کیلومتر کانال حفر و 1300 هکتار استخر برای ذخیره شورابه احداث شده است.
به گفته محبعلی، طبق برنامه ریزی انجام شده، احداث کارخانه جدید از سال 1403 وارد فاز اجرایی می شود.
بنا به این گزارش، معدن شورآبه و پلایای پتاس مجتمع خور و بیابانک (واقع در استان های خراسان جنوبی و اصفهان)، یکی از بزرگترین معدن های ایران از نظر وسعت و ذخیره و نیز بزرگترین معدن حوزه خلیج فارس و آسیای میانه در حوزه شورآبه ها است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 242
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران