پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521793 تاریخ : 1399/08/03-09:48:44
,5,
آمادگی زاگرس جنوبی برای تولید پایدار گاز در زمستان

آمادگی زاگرس جنوبی برای تولید پایدار گاز در زمستان

شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی با پایان تعمیرات دوره ای سالیانه تاسیسات و خطوط لوله انتقال گاز و میعانات گازی خود، برای تولید پایدار گاز در فصل زمستان آماده شده است.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل از شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، حمید ایزدی، مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی گفت: با پایان ایمن و موفق تعمیرات دوره ای خطوط لوله انتقال و تاسیسات فرآورشی گاز و میعانات گازی دو منطقه عملیاتی پارسیان و آغار و دالان در هفته جاری، این شرکت برای بهره برداری و تولید پایدار گاز در فصل زمستان در آمادگی کامل قرار دارد.

وی با تاکید بر اینکه اولویت برنامه تعمیرات دوره ای در منطقه عملیاتی پارسیان، ایمن سازی خطوط لوله جریانی چاه ها و خطوط اصلی انتقال گاز بوده است، افزود: در سال جاری خطوط لوله 36 اینچ ارسال گاز از مرکز تفکیک هما و شانول(خیرگو) به پالایشگاه گاز پارسیان، خط لوله 36 اینچ لخته گیر مرکز تفکیک هما و شانول، خطوط لوله 26 و 24 اینچ انتقال مرکز جمع آوری هما به مرکز تفکیک هما و شانول و خطوط لوله جریانی چاه ها در مراکز جمع آوری شماره 1 و 2 میدان گازی تابناک تعمیرات اساسی شد.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی با اشاره به اینکه تعمیرات دوره ای منطقه عملیاتی پارسیان از 13 شهریور ماه امسال آغاز شد و 28 مهرماه به پایان رسید، ادامه داد: در این بازه زمانی افزون بر ایمن سازی خطوط لوله، همه تعمیرات برنامه ریزی شده روی تجهیزات و تأسیسات در مراکز تفکیک، مراکز جمع آوری و چاه ها از سوی واحدهای تعمیراتی و با همکاری دیگر ادارات منطقه انجام شد. تعمیرات منطقه عملیاتی آغار و دالان نیز با هدف ارتقا ضریب اطمینان تجهیزات فرآیندی و صیانت از سرمایه ملی برای حفظ شرایط تولید پایدار از ابتدای مهرماه آغاز و ظرف مدت 29 روز به پایان رسید.

وی با اشاره به اینکه بیشترین حجم فعالیت تعمیرات امسال منطقه عملیاتی آغار و دالان روی ناحیه آغار و خطوط لوله 24، 3 و 42 اینچ انتقال گاز و میعانات متمرکز بوده است، اضافه کرد: تعمیرات ادواری امسال این منطقه عملیاتی با ارزیابی بازرسی و حفاظت فنی، 348 فقره درخواست کار تعمیراتی و اصلاحیه های فرآیندی در پالایشگاه گاز فراشبند، تسهیلات مرکزی ناحیه آغار، مراکز جمع آوری، چاه ها، خطوط لوله و بررسی خطوط هوایی برق تحت پوشش منطقه انجام شده است.

ایزدی در تشریح این فعالیت ها گفت؛ تعمیر و تعویض پوشش هزار و 250 متر از خطوط لوله 24، 3 و 42 اینچ انتقال گاز و میعانات گازی در 26 مقطع و تعمیرات برخی از تجهیزات در مراکز تفکیک و جمع آوری ناحیه آغار از مهم ترین اقدامات انجام شده در بازه زمانی تعمیرات امسال در این منطقه عملیاتی است.

وی با یادآوری اینکه تعمیرات منطقه عملیاتی نار و کنگان نیز هفته گذشته به پایان رسید، گفت: به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، تعمیرات ادواری امسال این شرکت به صورت حداقلی و با اولویت بندی و رعایت همه پروتکل های بهداشتی انجام شد.

ایزدی با تاکید بر آمادگی کامل این شرکت برای تولید پایدار گاز در فصل زمستان، ضمن قدردانی از تلاش های بی وقفه کارکنان شرکت زاگرس جنوبی گفت: تعمیرات امسال این شرکت در مناطق عملیاتی با تلاش گروه های چندگانه تعمیرات، بهره برداری، بازرسی و حفاظت فنی، ایمنی، اچ اس یی، خدمات پشتیبانی، حراست و پشتیبانی ستاد این شرکت و با پوشش رسانه ای روابط عمومی، بدون وقوع حادثه و در ایمنی کامل به پایان رسید.

شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، بزرگترین شرکت بهره بردار نفت و گاز تابعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران است که بعد از پارس جنوبی به عنوان دومین هاب گازی کشور، همه ساله نقش بسزایی در تولید پایدار گاز مصرفی کشور ایفا می کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 198
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران