پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 492148 تاریخ : 1398/07/23-13:06:01
,5,
اقتصاد چین نفت را ارزان کرد

اقتصاد چین نفت را ارزان کرد

افت قیمت نفت که از دیروز با شروع معاملات آغاز شده بود، ‌امروز هم تحت تاثیر کند شدن تجارت در چین پایین آمد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، جهت حرکت قیمت نفت در ماه گذشته میلادی کاهشی بوده و این روند باعث شده تا قیمت نفت از 67 دلار در هربشکه در 16 سپتامبر به حدود 58 دلار در 15 اکتبر کاهش داشته باشد.

هر چند که در این میان فراز و فرودهایی در بازار نفت به دلیل ریسک‌ها و اتفاقات سیاسی روی داد اما هیچ کدام از این اتفاقات نتوانست شیب حرکت قیمت نفت را تغییر دهد.

مهمترین دلیل کاهش قیمت نفت را باید در آمارهای ضعیف اقتصادی چین در ماه سپتامبر جستجو کرد که امسال به نگرانی‌ها درباره توافق تجاری آمریکا و چین اضافه شده است.

صادرات و واردات چین در ماه سپتامبر امسال بیش از انتظارها کاهش یافته زیرا استمرار تعرفه‌ها و کند شدن تجارت جهانی سبب شد تقاضا آسیب ببیند.

بر همین اساس قیمت نفت برنت امروز 27 سنت دیگر پایین آمد و به 59 دلار و 8 سنت در هربشکه رسید. نفت شاخص آمریکا نیز 25 سنت ارزان‌تر از دیروز معامله شد و 53 دلار و 34 سنت قیمت خورد.

به نظر می رسد شرایط اقتصاد جهانی به گونه‌ای است که نباید در کوتاه‌مدت انتظار تغییرات شدید قیمتی را در بازار نفت داشت و طلای سیاه در کانال 50 دلاری به تعادل رسیده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 257
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران