پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 508360 تاریخ : 1398/12/04-14:54:56
,8,
افزایش شفافیت و نقدشوندگی با فروش تعهدی / فروش تعهدی با 8 نماد آغاز به کار کرد

عضو هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار:

افزایش شفافیت و نقدشوندگی با فروش تعهدی / فروش تعهدی با 8 نماد آغاز به کار کرد

عضو هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، بهبود وضعیت نقدشوندگی سهام در بازار سرمایه کشور را از مهم‌ترین اهداف راه‌اندازی ابزار فروش تعهدی دانست.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، حسن امیری، امروز در آیین رونمایی از ساز و کار فروش تعهدی در بورس تهران اظهار داشت: سازمان بورس و اوراق بهادار، دو کارکرد مهم افزایش شفافیت و تقویت نقدشوندگی را  را در طراحی و راه‌اندازی ابزارهای جدید دنبال می کند.

وی توضیح داد: ابزارهای معرفی شده به بازار کمک می کنند تا در بحث نقدینگی وضعیت بهتری داشته باشیم. همچنین در زمینه شفافیت، طی دو سال گذشته با همکاری ناشران، اطلاع‌رسانی سریع و به‌موقع، بسیار بهبود پیدا کرده است.

معاون نظارت بر بورس ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: از آنجا که  شفافیت حد و مرز ندارد، تلاش می کنیم علاوه بر انتشار به موقع اطلاعات، روی کیفیت گزارش‌دهی نیز کار می کنیم و  از سال آینده سازمان بورس به طور ویژه روی این موضوع  تمرکز خواهد کرد.

امیری اظهار داشت: در خصوص نقدشوندگی نیز با توجه به اصلاح دستورالعمل‌ها  در دو سال گذشته، روند بازگشایی و بسته شدن نمادها روند خوبی بوده و شاهد توقف های طولانی‌ نبودیم.

عضو هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: در حال حاضر، شروع به کار این ابزار  با 8 نماد و به صورت آزمایشی است؛ با این هدف  که هم سرمایه‌گذاران با روش های انجام کار آشنایی بیشتری پیدا کنند و هم ایرادات احتمالی آن رفع و رجوع شود .

امیری بار دیگر توصیه و تاکید کرد : با توجه به شرایط فعلی بازار و نقدینگی جذب شده ، سهامداران حتما با تحلیل وارد بازار سرمایه شوند و از ورود مستقیم پرهیز کنند . به ویژه با توجه به ساز و کار تخصصی بازار سرمایه، حتما از طریق صندوق ها یا سبدگردان ها اقدام کنند و حتی الامکان تک سهم  نباشند .

معاون نظارت بر بورس ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: سهامداران عمده هم با توجه به جذب بالای نقدینگی در بازار سرمایه، از فرصت استفاده و شرکت ها را توانمند کنند. همچنین شرکت ها برای افزایش سرمایه از این امکان استفاده کنند تا شاهد تداوم سودآوری شرکت ها باشیم .

امیری اظهار داشت: سازو کارهای افزایش سرمایه از طریق سلب حق تقدم و صرف سهام در یک ماه گذشته معرفی شدند و بعضی شرکت ها برای استفاده از این روش اعلام آمادگی کردند . بدیهی است منابع حاصل از این افزایش سرمایه مستقیما به شرکت ها تزریق خواهد شد؛ از طرف دیگر سهامداران هم باید تعهدات قبلی خود را اجرا کنند.

عضو هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: بعضی شرکت ها می توانند از این فرصت استفاده کنند و برای سهمی که عرضه قبلی شده، از طریق بوک بیلدینگ عرضه مجدد داشته باشند. به این ترتیب سهم در اختیار تعداد زیادی از سهامداران قرار می گیرد و  نگرانی های احتمالی درخصوص کرسی هیات مدیره مرتفع خواهد شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 224
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران