پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521154 تاریخ : 1399/07/21-12:26:36
,10028,10029,
افزایش احتمال مرگ بر اثر کرونا در پی مواجهه طولانی با آلاینده های هوا

افزایش احتمال مرگ بر اثر کرونا در پی مواجهه طولانی با آلاینده های هوا

رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخصوص افزایش احتمال موارد مرگ به علت ابتلا به کووید 19 در صورت مواجهه طولانی مدت با آلاینده های هوا هشدار داد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وبدا، عباس شاهسونی گفت: نتایج بررسی های انجام شده در برخی کلانشهرهای کشور نشان دهنده این است که به ازای هر 10 میکروگرم افرایش غلظت ذرات معلق کوچکتر از 2.5 میکرون، احتمال مرگ به علت کووید 19 را 6 درصد، دی اکسید نیتروژن 15 درصد و ازن را 7 درصد افزایش می دهد.
وی با اشاره به شروع فصل سرد سال و افزایش غلظت آلاینده های هوا به علت وارونگی هوا، از مردم درخواست کرد که در روزهای آلوده کمترین تردد را در سطح شهر داشته باشند.
شاهسونی ادامه داد: نتایج مقالات منتشر شده در این زمینه نشان می دهد که مواجهه طولانی مدت با ذرات معلق و گازهای آلاینده نظیر دی اکسید نیتروژن باعث جذب بیش از حد گیرنده ACE 2 در آلوئل های ریه می شود که افزایش گیرنده های فوق باعث افزایش بار ویروس و اختلال سیستم دفاعی بدن در بیمارانی می شود که در معرض آلاینده های هوا بوده اند.
وی از مسئولین سازمان حفاظت محیط زیست و سایر سازمان های ذیربط درخواست کرد که نظارت جدی بر منابع انتشار آلاینده های هوا و اجرای قانون هوای پاک بخصوص با توجه به اپیدمی بیماری کووید 19 را داشته باشند.
رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت همچنین تاکید کرد: مردم نسبت به استفاده از ماسک های مناسب همراه با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و عدم تردد غیر ضروری در سطح شهر اقدام کرده و توجه ویژه داشته باشند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 249
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران