پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518177 تاریخ : 1399/06/01-13:17:38
,17,25,
افزایش 130هزار تنی ظرفیت کنسانتره مس با بهره برداری از درآلو

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران خبر داد

افزایش 130هزار تنی ظرفیت کنسانتره مس با بهره برداری از درآلو

دکتر «اردشیر سعدمحمدی» با بیان این که شرکت ملی صنایع مس ایران در راستای تحقق برنامه های توسعه پایدار کشور، اجرای طرح بزرگ تجهیز معدن و احداث کارخانه تغلیظ مس درآلو را در سبد پروژه های خود قرارداده است، گفت: با بهره برداری از این طرح عظیم ملی...

به گزارش بانک و صنعت، دکتر اردشیر سعدمحمدی با بیان این که شرکت ملی صنایع مس ایران در راستای تحقق برنامه های توسعه پایدار کشور، اجرای طرح بزرگ تجهیز معدن و احداث کارخانه تغلیظ مس درآلو را در سبد پروژه های خود قرارداده است، گفت: با بهره برداری از این طرح عظیم ملی، سالانه بیش از 130 هزار تن کنسانتره مس با عیار حداقل 22 درصد به ظرفیت تولید کنسانتره مس در شرکت ملی صنایع مس ایران افزوده خواهد شد.

به گزارش «مس پرس» مدیرعامل شرکت مس اضافه کرد: در این طرح ملی گشایش معدن مس درآلوی کرمان جهت استخراج پایدار به ظرفیت هفت میلیون تن کانسنگ سولفوری مس و احداث و بهره بردرای از کارخانه فرآوری با ظرفیت بیش از 130هزار تن کنسانتره مس با عیار حداقل 22درصد در سال مورد برنامه ریزی و مراحل اجرایی طرح، مورد اقدام قرار گرفت.

سعدمحمدی با اشاره به این که در حال حاضر بخش عمده ای از تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز این پروژه خریداری و نصب شده اند، گفت: براساس برنامه ریزی های انجام گرفته این پروژه در نیمه اول سال 1400 پروژه به بهره برداری خواهد رسید.

به گفته مدیرعامل شرکت مس میزان سرمایه گذاری صورت گرفته در پروژه درآلو تاکنون بالغ بر 8800 میلیارد ریال و با صرف هزینه ارزی 63 میلیون یورو بوده است.

گفتنی است طرح تجهیز معدن و احداث کارخانه تغلیظ درآلو با هدف تجهیز و بهره برداری از معدن درآلوی کرمان به ظرفیت هفت میلیون تن خاک سولفوری برای تولید 130 هزار تن کنسانتره مس با متوسط عیار 22 درصد در سال در 61 کیلومتری جنوب شهرستان کرمان واقع شده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 237
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران