پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 508235 تاریخ : 1398/12/03-09:39:11
,17,
آغاز واریز سود سهام عدالت/ واریز 4 هزار و 710 میلیارد تومان سود به بانک‌ها

رئیس سازمان خصوصی سازی خبر داد؛

آغاز واریز سود سهام عدالت/ واریز 4 هزار و 710 میلیارد تومان سود به بانک‌ها

صالح از واریز مبلغ 4 هزار و 710 میلیارد تومان به حساب بانک‌های عامل برای پرداخت سود سهام عدالت به مردم خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، علیرضا صالح رئیس سازمان خصوصی سازی با اشاره به آغاز واریز سود سهام عدالت به حساب افراد مشمول، اظهار کرد: روز پنجشنبه مبلغ 4 هزار 710 میلیارد تومان را از طریق بانک مرکزی به بانک‌های عامل واریز کردیم که امروز این مبالغ در حساب بانک‌ها می‌نشیند و امیدواریم تا آخر هفته این سود سهام عدالت در حساب همه افراد مشمول قرار گیرد.

او ادامه داد: علت اینکه این سود را تا قبل از 15 اسفند ماه واریز کردیم، این بود که عزیزان بتوانند از قدرت خرید بالاتری استفاده کنند و بتوانند خرید شب عید انجام دهند و به انتهای اسفند ماه نرسند.

رئیس سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه واریز سهام اولویت‌بندی ندارد، گفت: ابتدا تصمیم بر این بود که براساس اولویت متقاضیان سود به حساب مشمولان واریز شود، اما بعد این تصمیم عوض شد و بانک به بانک این مبالغ به حساب تمامی بانک‌های عامل واریز شد.

برگه‌های اولیه اواخر دهه 80 ملاک عمل نیست

صالح تصریح کرد: مبلغ 205 هزار تومان به حساب هر سهم یک میلیون تومان واریز خواهد شد ضمن اینکه برگه‌های اولیه‌ای که اواخر دهه 80 داده شده، ملاک عمل نیست و معیار آن عملکردی است که بعد از گذشت 10 سال، از طریق سود سهام شرکت‌های سرمایه پذیر به حساب‌های افراد واریز شده است.

او با بیان اینکه سود سهام افراد متفاوت است، گفت: مشمولان سازمان بهزیستی و کمیته حضرت امام(ره) که از تخفیف 50 درصدی برخوردار هستند، سود سهامشان حدود یک میلیون تومان خواهد بود.

رئیس سازمان خصوصی سازی ادامه داد: سهام برخی که در ورثه قرار دارد، حدود 10 هزار تومان بوده و ممکن است عده‌ای هم از سهم بیش از یک میلیون تومان بهره‌مند شوند و به عنوان مثال شاید فردی هم مشمول سهم یک میلیون تومانی شود و هم رقمی را از طریق انحصار ورثه دریافت کند.

صالح با اشاره به ارقام باقی مانده از سود سهام عدالت سال 97 گفت: واریز سود سهام عدالت امسال این هفته تمام می‌شود، اما بخش اندک باقی مانده که به ازای هر سهم یک میلیون تومانی حدود 4 الی 5 هزار تومان می‌شود، در سال آینده به حساب مشمولان واریز خواهد شد.

او با بیان اینکه سود سهام عدالت سال 97 مشمول 49 میلیون نفر شده است، گفت: حدود 5 تا 6 میلیون نفر از این عزیزان هنوز شماره شبای خود را وارد سیستم نکرده‌اند که بعد از دریافت شماره شبای خود، علاوه بر سال 97 سود سهام سال‌های 95 و 96 را هم به حسابشان واریز خواهیم کرد.

رئیس سازمان خصوصی سازی تصریح کرد: سود سهام عدالت تا سال 95 صرف بازپرداخت اقساط خود سهام شده چرا که ظرف 10 سال باید اقساط به حساب واریز می‌شد و تا پایان سال 95 بخش اعظمی واریز شده و برخی از افراد هم داوطلبانه واریز کرده‌اند.

صالح در پایان گفت: سود سهام عدالت متناسب با میزان سهام افراد اختصاص یافته و برای سال آینده هم سود سهام سال 98 را واریز و آن مبلغ ناچیز باقی مانده از سال 97 را هم تسویه خواهیم کرد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 194
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران