پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 492017 تاریخ : 1398/07/22-09:52:17
,5,
آغاز برق‌رسانی به 25 هزار خانوار عشایر کوچ‌رو

آغاز برق‌رسانی به 25 هزار خانوار عشایر کوچ‌رو

مجری طرح برق‌رسانی روستایی با اشاره به آغاز عملیات برق‌رسانی به 25 هزار خانوار عشایر کوچ‌رو از طریق مولد برق خورشیدی قابل حمل، گفت: این طرح تا پایان دولت دوازدهم اجرایی خواهد شد تا عشایر در زمان کوچ‌های متداول خود از نعمت برق برخوردار باشند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، علی چهل‌امیرانی با اشاره به این‌که پس از پیروزی انقلاب اسلامی روزانه چهار روستای کشور برق‌دار شده است، گفت: تعداد روستاهای برق‌دار شده از ابتدای انقلاب تاکنون 13 برابر شده و هم اکنون از مرز 57 هزار و 350 روستا گذشته است.

وی با تاکید بر این‌که در مدت زمان فعالیت دولت تدبیر و امید به 2709 روستا در سخت‌گذرترین و دور افتاده‌ترین مناطق کشور (هر هفته 9 روستا) برق‌رسانی شده است، ادامه داد: طی 6 سال اخیر جهت توسعه، نگهداری و بهسازی شبکه برق روستایی و برق‌رسانی به روستاها و عشایر فاقد برق، 3500 میلیارد تومان هزینه شده است که 3.5 برابر 6 سال قبل از دولت تدبیر و امید است.
مجری طرح برق‌رسانی روستایی با تاکید بر این‌که تاکنون 250 هزار کیلومتر شبکه به منظور تامین برق 21.5 میلیون نفر روستایی ایجاد شده است، افزود: برای سال 98 برق‌رسانی به 400 روستا و همچنین توسعه، بهسازی و نگهداری شبکه‌های برق روستایی موجود با اعتباری بالغ بر یک هزار و 500 میلیارد تومان در دستور کار قرار گرفته است.
بنا بر اعلام وزارت نیرو، چهل‌امیرانی با اشاره به این‌که در حال حاضر جمعیت روستایی برق‌دار در ایران به بیش از 99.7 درصد رسیده است، ادامه داد: بر اساس اطلاعات سایت آژانس بین‌المللی انرژی، این رقم در آمریکای مرکزی و جنوبی 86 درصد، قاره آسیا 85 درصد، خاورمیانه 78 درصد، آفریقا 36 درصد و به طور کلی در جهان جمعیت روستایی برق‌دار حدود 76 درصد است. از این رو کشور ما در زمینه برق‌رسانی روستایی در شرایط بسیار خوبی قرار دارد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 196
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران