پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 491996 تاریخ : 1398/07/21-10:15:54
,11,
اعلام جزئیات تردد اتوبوس‌ها در مسیر بازگشت زائران اربعین

اعلام جزئیات تردد اتوبوس‌ها در مسیر بازگشت زائران اربعین

مرکز مدیریت راههای کشور اعلام کرد: در دوره زمانی 6 روزه 24 مهر تا 29 مهر توزیع سرویس‌دهی ناوگان عمومی به زائرین بازگشتی به‌جای اینکه به طور مستقیم از مرز مهران یا خسروی انجام شود به‌صورت دومرحله‌ای انجام خواهد گرفت.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، بر اساس اطلاعیه مرکز مدیریت راه‌های کشور جابجایی زائران اربعین از طریق 4 مرز خسروی (در ساعت‌های محدود باز بودن آن)، چزابه، شلمچه و مهران انجام می شود.

به دلیل تقاضای بالای زائرین در اوج دوره بازگشت و همچنین وجود تعداد محدود مسیرهای بازگشت از مرزهای مهران و خسروی، طرح پایانه معین در مرزهای خسروی و مهران اجرا می‌شود.

پایانه معین به شهرهایی اطلاق می‌شود که به‌عنوان واسط و پشتیبان ارائه خدمات حمل‌ونقلی مطلوب‌تر و مرکز اصلی توزیع زائرین در مسیر بازگشت هستند.

بر اساس این اطلاعیه در بازه 6 روزه 24 مهر تا 29 مهر توزیع سرویس‌دهی ناوگان عمومی به زائرین بازگشتی به‌جای اینکه به طور مستقیماز مرز مهران یا خسروی انجام شود به‌صورت دومرحله‌ای انجام خواهد گرفت.

به این ترتیب که ابتدا زائرین با توجه به مقصد نهایی خود با سرویس‌های خطی به شهرهای معین منتقل و از شهرهای معین با استفاده از ناوگان حمل‌ونقل عمومی به شهرهای خود عزیمت خواهند کرد.

در دوره اوج سفر با توجه به محدودیت‌های موجود در تعداد ناوگان اتوبوس فعال در کشور، سه شهر همدان، اندیمشک و کرمانشاه به‌عنوان شهرهای معین تعیین شده اند.

بر این اساس در مسیر سفرهای بازگشتی از 24 مهر تا 29 مهرماه سرویس‌دهی ناوگان عمومی به زائرین ابتدا از مرز مهران به این شهرها صورت می‌گیرد و سپس با تغییر وسیله در سرویس دوم و نهایی، زائران از این سه شهر به شهر اصلی مقصد منتقل می‌شوند.

با توجه به توضیحات بالا سرویس‌دهی ناوگان عمومی جهت جابجایی زائرین مراسم اربعین حسینی (ع) به‌صورت زیر خواهد بود.

از مرز مهران اتوبوس برای استان‌های همدان، کرمانشاه و اندیمشک مستقر است که به ترتیب از همدان به مقاصد قم، مازندران، گلستان، خراسان رضوی و خراسان شمالی اتوبوس وجود دارد.

از کرمانشاه نیز برای استان‌های البرز، گیلان، کردستان، قزوین، سمنان، زنجان، تهران، اردبیل، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی اتوبوس مستقر است.

از اندیمشک هم برای استان‌های چهارمحال و بختیاری، اصفهان، یزد، مرکزی و لرستان اتوبوس وجود دارد.

از مرز چزابه اتوبوس برای استان‌های اصفهان، خوزستان، خراسان جنوبی، فارس، کرمان، یزد، سمنان و تهران وجود دارد.

از مرز شلمچه نیز در مسیرهای استان‌های اصفهان، فارس، کهگیلویه و بویر احمد، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر، خوزستان و تهران اتوبوس وجود دارد.

این اطلاعیه می افزاید زمان تردد از مرز خسروی از ساعت هفت صبح تا 19 به مدت 12 ساعت پیش‌بینی می‌شود. (در صورت اعلام کمیته امنیتی مشترک تغییر ساعات در استان اعلام خواهد شد)

پیش فروش بلیت اتوبوس‌های دربستی در طول طرح اربعین ممنوع شد

پیش‌فروش سرویس شرکت‌ها و سرویس‌های دربستی در بازه 6 روزه 24 مهرماه تا 29 به کلیه مقاصد کشور در طول دوره طرح ممنوع است.

طی سه روز اوج بازگشت (26 تا 28 مهرماه) مسیرهای جاده‌ای از مهران به ایلام و از سه‌راهی شباب به حمیل یک‌طرفه خواهند شد و سرویس‌های خطی، از مسیر جایگزین ایلام-ملکشاهی- مهران و کرمانشاه- اسلام آباد- ایلام برای بازگشت به مهران استفاده خواهد شد.

طبق مصوبه ستاد اربعین، اتوبوس‌های دربستی یکسره برای ناوگان ترانزیتی تا 25 مهرماه امکان رفتن به عراق را دارند و لازم است بعد از خروج از مرز ظرف 24 ساعت به کشور بازگردند و در ایام اوج یعنی بین 24 مهر تا 29 مهر، باید در خدمت جابجایی دیگر زائران باشند.

هم چنین استفاده از اتوبوس دربستی دوسره جز در موارد معدود امکان‌پذیر نیست.

از تاریخ 17 مهرماه برای ناوگان عمومی مسافری و وسایل نقلیه شخصی امکان خروج و ورود به کشور صرفاً از طریق مرز چزابه امکان‌پذیر خواهد بود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 240
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران