پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518592 تاریخ : 1399/06/10-09:45:02
,8,4,
ارزش سهام تکنولوژی آمریکا از ارزش کل بازار سهام اروپا بیشتر شد

با عبور از 9.1 تریلیون دلار

ارزش سهام تکنولوژی آمریکا از ارزش کل بازار سهام اروپا بیشتر شد

طبق تحقیقات جهانی بانک آمریکا، رشد بی رویه ارزش سهام شرکت های تکنولوژی آمریکا در سال های اخیر باعث شده است تا ارزش این شرکت ها از کل بازار سهام اروپا بیشتر شود.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از سی ان بی سی، طبق تحقیقات جهانی بانک آمریکا، رشد بی رویه ارزش سهام شرکت های تکنولوژی آمریکا در سال های اخیر باعث شده است تا ارزش این شرکت ها از کل بازار سهام اروپا بیشتر شود.

این بانک در گزارش جدید خود اعلام کرد برای اولین بار در تاریخ ارزش بازار شرکت های تکنولوژی آمریکا از 9.1 تریلیون دلار فراتر رفته که این از ارزش کل بازار اروپا، شامل انگلیس و سوئیس، که در حال حاضر 8.9 تریلیون دلار است، بیشتر است.

بانک آمریکا در گزارش خود اشاره کرده است که در سال 2007 ارزش بازار اروپا 4 برابر ارزش سهام تکنولوژی آمریکا بوده است.

عبور ارزش سهام تکنولوژی آمریکا از کل سهام قاره اروپا در حالی اتفاق می افتد که بازار سهام آمریکا از شرکت های عظیم تکنولوژی متراکم شده که این موجب نگرانی برخی از استراتژیست های بازار شده است.

در ماه ژانویه 5 شرکت برتر تکنولوژی آمریکا، اپل، آلفابت، آمازون، مایکروسافت و فیسبوک، 17.5 درصد از شاخص اس اندپی 500 را به خود اختصاص داده بودند و گرایش به سوی تکنولوژی در طول پاندمی کرونا این رقم را به بالای 20 درصد رسانده است. غول تکنولوژی مصرفی، اپل، به تنهایی بیش از 2 تریلیون دلار ارزش دارد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 221
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران