پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 508719 تاریخ : 1398/12/11-11:43:06
,5,
آخرین خبرها از اختصاص سهمیه بنزین نوروزی

آخرین خبرها از اختصاص سهمیه بنزین نوروزی

گذشت دهه نخست اسفند و وجود ابهام در اختصاص سهمیه بنزین نوروزی موجب شد که قائم مقام مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی توضیح دهد: چنانچه این موضوع در مجلس تصویب شود، 60 لیتر سهمیه بنزین نوروزی به خودروها اختصاص پیدا می کند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، بیش از سه ماه از سهمیه بندی بنزین می گذرد. در این زمان مصرف بنزین حدود 30 درصد کاهش پیدا کرده و در مقابل مصرف سایر سوخت ها مانند سی ان جی و ال پی جی با رشد همراه بوده است. 

اما با نزدیک شدن به نوروز و احتمال افزایش سفرها، نگرانی مردم نسبت به تامین بنزین مورد نیاز برای سفر افزایش پیدا کرده است.
بر همین اساس بود که بحث اختصاص سهمیه نوروزی در کشور مطرح شد و اگرچه تا امروز این موضوع به دلیل فشار بر منابع یارانه چندان جدی گرفته نمی شد اما حالا از دولت و مجلس خبر می رسد که رایزنی ها در این خصوص انجام شده و اختصاص سهمیه 60 لیتری برای نوروز در گام های پایانی قرار دارد.
در این زمینه حمید قاسمی ده چشمه قائم مقام مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی گفت: با دستور رییس جمهوری در مورد بررسی سهمیه بنزین نوروزی و همچنین پیشنهاد مجلس، اختصاص سهمیه 60 لیتری برای نوروز در مراحل پایانی تصمیم گیری است.
وی با تاکید بر اینکه 60 لیتر بنزین به عنوان سهمیه فروردین در نخستین روز این ماه به کارت های سوخت واریز خواهد شد، ادامه داد: در صورت تصویب، 60 لیتر نیز به عنوان سهمیه بنزنی نوروزی در کارت ها شارژ خواهد شد.
قاسمی تاکید کرد: البته هنوز ابلاغیه ای در این زمینه صادر نشده است. 

این در حالی است که پیش از این سخنگوی دولت و وزیر نفت بار مالی اختصاص بنزین نوروزی را 3 هزار میلیارد تومان بر منابع یارانه عنوان کرده بودند.
از بامداد 24 آبان ماه سال جاری، بنزین سهمیه بندی شد. بر این اساس بنزین سهمیه ای با قیمت 1500 تومان و بنزین آزاد به قیمت 3 هزار تومان به فروش می رسد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 296
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران