پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 492800 تاریخ : 1398/08/08-15:28:00
,10028,22,
احتمال وقوع سیل در حوضه آبریز کرج

احتمال وقوع سیل در حوضه آبریز کرج

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران گفت: اگر دو برابر بارندگی 48 ساعت گذشته در حوضه آبریز کرج رخ دهد، وقوع سیلاب 700 تا 800 متر مکعبی در کرج محتمل خواهد بود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، سید حسن رضوی روز چهارشنبه در ستاد مدیریت بحران استان تهران افزود: سریز سد کرج یک هزار و 400 متر مکعب در ثانیه است، در حالی که سال گذشته بیش از 130 متر مکعب در ثانیه که رهاسازی شد مشکلات بسیاری به وجود آمد.

وی یادآورشد: احتمال وقوع سیلاب همان طور که پارسال در خوزستان با دبی هشت هزار متر مکعب در ثانیه رخ داد در کرج هم هست.

رضوی اظهار داشت: ما بیش از 2.5 میلیون نفر جمعیت در پایین دست اتوبان کرج در شهرهای مختلف حاشیه تهران داریم که درگیر سیل می‌شوند در حالی که سیلاب خوزستان با تمامی بزرگی اش 1.5 میلیون نفر را درگیر کرد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران گفت: پتانسیل سیل خیزی در تهران و مشکلاتی که برای این جمعیت به وجود می‌آورد این است و می‌تواند این حجم از جمعیت را در سیل گرفتار کند.

ظرفیت رودخانه های تهران پاسخگوی شرایط عادی بارندگی نیست

وی خاطرنشان کرد: اکنون در شرایطی هستیم که این رودخانه‌ها و رود دره‌های استان حتی پاسخگوی شرایط عادی نیستند؛ پس باید فکر اساسی شود.

رضوی ادامه داد: باید بپذیریم، اتفاقاتی که برای رودخانه‌های جاجرود، کرج و کن و سایر رودخانه های تهران و رود دره‌ها افتاده و در 50 سال گذشته با دخل و تصرفات فراوانی در آنها اتفاق افتاده، این مناطق در وضعیت مناسبی به سر نمی‌برند.

520 نقطه حادثه خیز سیل در استان تهران

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران گفت: در این استان حدود 520 نقطه حادثه خیز از نظر سیلاب مشخص و به همه دستگاه‌های اجرایی از طرف آب منطقه ای ابلاغ شده است.

وی اضافه کرد: به شهرداری تهران نیز مشخصات 67 نقطه حادثه خیز در پایتخت معرفی شده است.

رضوی تاکید کرد: بر اساس آخرین بررسی ها، کمتر از 10 درصد این نقاط حادثه خیز حذف شده و بیش از 90 درصد مشکلات این نقاط همچنان باقی است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران گفت: حجم مشکلات به نحوی است که باید کار بیشتری انجام داد؛ اینکه در هر بارندگی مشکلاتی ایجاد می‌شود و شهردار از مردم عذرخواهی کند، این مباحث اگر تداوم داشته باشد، هر روز باید عذرخواهی کنیم.

وی افزود: بر اساس دستور وزیر کشور باید کارگروهی برای پهنه بندی سیلاب در استان تشکیل و اقدام‌های لازم برای آن انجام شود.

رضوی یادآورشد: در تهران در راستای خطر پذیری سیلاب، مطالعاتی در 667 کیلومتر از رودخانه انجام دادیم و نقشه های مهندسی تهیه کرده ایم و به این نتیجه رسیده ایم که حداقل باید 120 کیلومتر از این مسیرها به صورت فوری ساماندهی شود.

تاکید وزیر کشور بر ورود به موضوع فرونشست تهران

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گفت: وزیر کشور در جلسه ای که نه شهردار تهران و نه هیچ یک از معاونانشان حضور نداشتند، اعلام کرد که در خصوص فرونشست و بحث مرتبط با سیلاب وزارت نیرو آماده است یک همکاری توامان با برنامه با شهرداری انجام دهد.

وی یادآورشد: مدیریت فرونشست را به شکل اجتناب ناپذیر باید انجام دهیم، اگرچه با شهرداری تهران بر سر این موضوع اختلاف نظر داریم که باید مرتفع شود.

رضوی اظهارداشت: در جلسات مدیران شهرداری غالب هستند و خود شهردار یا معاونان نیستند، آیا کلاس خود را بالاتر می دانند؟ جلسات در سطح کارشناسی شکل می گیرد اما در سطح مدیریتی نیست؛ چیزی از آقای شهردار کم نمی شود که با مدیرعامل آب منطقه ای به تفاهمی برسد و از مردم هم معذرت خواهی نکند.

یک میلیارد و 200 میلیون متر مکعب ظرفیت خالی سدهای تهران

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران ضمن تاکید بر مدیریت سدها در زمان تشدید بارندگی و آبگرفتگی ها گفت: در شرایط فعلی یک میلیارد و 200 میلیون متر مکعب ذخیره خالی در سدها و 808 میلیون متر مکعب آب ذخیره سازی شده داریم.

وی خاطرنشان کرد: اکنون نسبت به سال قبل 234 میلیون متر مکعب و نسبت به سال نرمال 100 میلیون متر مکعب آب ذخیره سازی شده بیشتری داریم.

رضوی اعلام کرد: در سد لار و طالقان هیچ مشکلی نداریم و در سایر سدها تخلیه و تغذیه مصنوعی را شروع کرده ایم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 231
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران