پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 492878 تاریخ : 1398/08/11-11:44:20
,5,
اتصال شبکه برق ایران و سوریه از طریق عراق

وزیر نیرو:

اتصال شبکه برق ایران و سوریه از طریق عراق

وزیر نیرو از فراهم شدن امکان اتصال شبکه برق ایران و سوریه از طریق شبکه برق عراق در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، رضا اردکانیان روز شنبه در حاشیه امضای تفاهمنامه همکاری با وزیر برق سوریه در محل وزارت نیرو در جمع خبرنگاران افزود: برقراری اتصال شبکه برق ایران با سایر کشورهای منطقه نیز در یک بازه زمانی مشخص دنبال خواهد شد.
وی صلح و آرامش منطقه را نیازمند توسعه یافتگی دانست و گفت: توسعه منطقه با همکاری های گسترده کشورهای منطقه میسر می شود.
اردکانیان ادامه داد: همکاری منطقه‌ای بیش از صادرات صرف محصولات است که ممکن است همه کشورهای جهان داشته باشند.
وی گفت: تلاش می کنیم با کشورهای منطقه در قالب یک برنامه بلند مدت همکاری گسترده‌ای داشته باشیم و در این ارتباط تنها بر صادرات و واردات برق تکیه نخواهیم کرد بلکه به دنبال انتقال دانش و تجربه هستیم.
وزیر نیرو افزود: این گام، ابتدا با عراق و سنکرون کردن شبکه های برق آن آغاز شد و با امضای یادداشت تفاهم با سوریه تداوم خواهد یافت.
وزیر برق سوریه نیز از تلاش برای راه اندازی مجدد مرکز توسعه همکاری های ایران و سوریه که 10 سال پیش متوقف شده بود، خبر داد.
«محمد زهیر خربوطلی» افزود: کمیته هایی مشترک برای پیگیری توافق های صورت گرفته در دو کشور ایران و سوریه راه اندازی خواهد شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 294
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران