پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518010 تاریخ : 1399/05/27-14:55:16
,13,
90 درصد مطالبات چایکاران پرداخت شد

یک مقام مسئول:

90 درصد مطالبات چایکاران پرداخت شد

رئیس سازمان چای گفت: ارزش کل برگ سبز چای خریداری شده, 350 میلیارد تومان است که 90 درصد مطالبات چایکاران یعنی 315 میلیارد تومان تا نیمه مرداد پرداخت شد.

به گزارش بانک و صنعت، حبیب جهان ساز در مصاحبه با شبکه خبر با اشاره به این که بقیه مطالبات به مرور پرداخت خواهد شد افزود: 35 میلیارد تومان از مطالبات باقی مانده چایکاران، در یک ماه آینده پرداخت می شود.

وی گفت: 25 درصد خرید برگ سبز چای از منابع دولتی است و 75 درصد به کارخانجات فروخته می شود.

جهان ساز با اشاره به این که برداشت برگ سبز چای از اردیبهشت شروع و تا مهر ماه ادامه دارد افزود: چین بهاره به پایان رسیده و چین تابستانه در دو نوبت انجام می شود که نوبت اول آن تمام شده و نوبت دوم به تازگی شروع شده است.

وی ادامه داد: تاکنون 85 هزار تن برگ سبز درجه یک و درجه دو از چایکاران گیلان و مازندران خریداری شده است.

رئیس سازمان چای کشور گفت: امسال به دلیل سرمای هوا، خرید 10 روز دیرتر شروع شد و تقریباً معادل پارسال برگ سبز چای خریداری کردیم، پیش بینی می کنیم امسال 10 درصد در مقایسه با پارسال، افزایش خرید برگ سبز چای داشته باشیم.

وی افزود: برگ سبز چای درجه یک، حدود 60 درصد غنچه و دو برگ سبز دارد و برگ های آن لطیف است و برگ سبز چای درجه دو، تعداد برگ های آن بیشتر و غنچه کمتر است.

جهان ساز با اشاره به این که چای بهاره بیشتر برگ سبز درجه یک دارد گفت: تا کنون 65 درصد برگ سبز درجه یک خریداری شده و 35 درصد دیگر درجه دو بوده است بر این اساس 55 هزار و 800 تن برگ سبز درجه یک و 34 هزار تن برگ سبز درجه دو خریداری کردیم.

وی افزود: تاکنون 19 هزار و 300 تن چای خشک تولید شده است و امیدواریم امسال سهم بیشتری از بازار داخلی به چای داخلی اختصاص یابد، پیش بینی می کنیم 30 درصد از نیاز بازار داخلی با چای تولید داخل برطرف شود این رقم در سال گذشته حدود 24 درصد بوده است.

رئیس سازمان چای کشور گفت: هزینه های تولید برگ سبز چای، افزایش یافته به همین دلیل امسال هر کیلو برگ سبز چای درجه یک را به قیمت 4 هزار و 600 تومان یعنی با 37 درصد افزایش قیمت در مقایسه با پارسال خریداری کردیم.

وی ادامه داد: هر کیلو برگ سبز چای درجه دو را به قیمت سه هزار و 300 تومان یعنی با 50 درصد افزایش قیمت نسبت به پارسال خریداری کردیم.

جهان ساز گفت: قیمت چای خشک داخلی مربوط به چرخه توزیع است، اما قیمت چای خشک در مقایسه با پارسال، افزایش قابل توجهی نداشته و به اندازه ای بوده که برای چایکاران صرفه اقتصادی داشته باشد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 200
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران