پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 661 تاریخ : 1390/04/10-00:00:00
,8,
راه‌اندازی معاملات آپشن سکه تا2ماه آینده

رئیس سازمان بورس:

راه‌اندازی معاملات آپشن سکه تا2ماه آینده

رئیس سازمان بورس از راه‌اندازی معاملات آپشن بر روی سکه تا حداکثر دو ماه آینده خبر داد و مسائلی که در جلسه روز سه‌شنبه با اعضای جدید هیئت مدیره بورس کالا مطرح شد

 

به گزارش روز جمعه شبکه تحلیلی، خبری بانک و صنعت، علی صالح‌آبادی در خصوص مسائلی که در جلسه با اعضای جدید هیئت مدیره بورس کالا در روز سه‌شنبه این هفته برگزار شد، اظهار داشت: هدف از برگزاری این جلسه آشنایی با اعضای جدید هیئت مدیره و اعلام برنامه‌هایی که قرار است در سال 90 در بورس کالا اجرایی شود، بود.
به گفته رئیس سازمان بورس، در این جلسه رئیس هیئت مدیره و نایب رئیس مشخص نشد و تنها برای تعامل بیشتر این جلسه برگزار شده بود.
وی در خصوص برنامه‌هایی که با اعضای جدید هیئت مدیره برای بورس کالا مطرح شد، بیان کرد: نخستین مسئله در مورد پذیرش کالاها و شرکت‌های جدید بود که بخش عمده‌ای از کالاهای قابل عرضه در بورس تاکنون پذیرش شده‌اند و تأکید شد که این مسئله ادامه داشته باشد.
همچنین برخی کالاهایی که پذیرش آنها انجام شده ولی عرضه آنها هنور صورت نگرفته زمینه عرضه آن فراهم شود از جمله نفت خام.
رئیس سازمان بورس افزود: در بخش معاملات کشاورزی با تصویب آیین‌نامه قانون بهره‌وری کشاورزی، معاملات این بخش افزایش قابل توجهی خواهد یافت بنابراین بر پی‌گیری بیشتر در این زمینه تأکید شد.
وی در خصوص معاملات آتی بیان کرد: در روز سه‌شنبه 28 میلیارد تومان سکه معامله شد که این نشان دهنده رشد و توسعه این بازار است. براساس گستردگی معاملات آتی در این جلسه مطرح شد که همایش و سمینار ملی در این زمینه برگزار شود.
به گفته وی، با این اقدام و اعلام موفقیت‌های این حوزه افرادی که در زمینه طلا فعالیت می‌کنند با این بازار آشنا خواهند شد.
صالح‌آبادی با اشاره به اینکه نرم‌افزار بورس اوراق بهادار باعث توسعه این بازار شده که در بورس کالا نیز می‌توان این کار را انجام داد، تصریح کرد: در حال حاضر 37 هزار نفر در بورس اوراق بهادار به صورت آنلاین به معامله می‌پردازند و 10 درصد ارزش روزانه بازار مربوط به معاملات آنلاین است که این نشاندهنده توسعه بازار و گستردگی است.
وی ادامه داد: با توجه به توسعه بورس اوراق بهادار قرار است در بورس کالا نیز توسعه نرم‌افزاری با جدیت پیگیری شود.
رئیس سازمان بورس با بیان اینکه مسئله اجرای مقررات از جمله آیین‌نامه‌های جدید در اتاق پایاپای منافع هر دو طرف یعنی خریدار و فروشنده را در نظر گرفته خاطرنشان کرد: براین اساس قرار است این قوانین با دقت هرچه بیشتر در بورس کالا اجرا شود .

*
تعامل بیشتر بورس کالا با کانون کارگزاران
وی یکی از برنامه‌های بورس کالا در سال جاری را ایجاد تعامل بیشتر این شرکت با کانون کارگزاران دانست و گفت: با این اقدام جایگاه بورس کالا ارتقا خواهد یافت.

*
آغاز معاملات آپشن بر روی سکه تا دو ماه آینده
وی با اشاره به شروع معاملات آپشن بر روی سکه طلا تأکید کرد: با توجه به اینکه معاملات فیوچرز طلا در بورس کالا در حال انجام است تا یک یا دو ماه آینده معاملات آپشن آن نیز راه‌اندازی خواهد شد و براین اساس حجم این معاملات افزایش می‌یابد.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا نرم‌افزار معاملات آپشن آماده است، گفت: این نرم‌افزار در حال تکمیل بوده و در این حین کارگزاران باید آموزش‌های لازم را در این زمینه ببینند. همچنین دستورالعمل معاملات نیز باید به تصویب برسد.
صالح‌آبادی افزود: کارگزارانی که گواهینامه معاملات فیوچرز دارند پس از گذراندن آموزش‌های لازم در پایان دوره، گواهینامه فیوچرز آنها باطل و گواهینامه سطح بالاتری به نام ابزار مشتقه را دریافت می‌کنند .ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 185
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران