پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 508804 تاریخ : 1398/12/12-11:45:35
,17,
66 درصد خانوارهای کشور یک سفر در بهار داشته‌اند

مرکز آمار ایران اعلام کرد

66 درصد خانوارهای کشور یک سفر در بهار داشته‌اند

66 درصد از حدود 25 میلیون خانوار کشور، در فصل بهار سال 98 حداقل یک سفر داشته‌اند که بر این اساس، تعداد خانوارهای سفر رفته نسبت به بهار 1397، 2.2 درصد کاهش داشته است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از مرکز آمار ایران، طرح آمارگیری از گردشگران ملی یکی از طرح‌های مرکز آمار ایران است که با هدف تهیه آمار و اطلاعات مربوط به سفرهای گردشگری خانوارهای کشور، برای بررسی‌های اقتصادی و تصمیم‌گیری مدیران و برنامه‌ریزان در حوزه گردشگری، توسط آن مرکز به اجرا در می‌آید.

در این طرح با مراجعه به خانوارهای نمونه، اطلاعاتی در مورد ویژگی‌های سفر از جمله تعداد سفر، نوع سفر (با اقامت شبانه و بدون اقامت شبانه)، هدف اصلی سفر، شیوه سفر، نوع اقامتگاه گردشگران، نوع وسیله نقلیه مورد استفاده، تعداد شب اقامت و هزینه‌های سفر و همچنین اطلاعاتی در مورد ویژگی‌های اجتماعی اعضای خانوار مانند سن، جنس، وضع سواد و وضع اشتغال جمع‌آوری می‌شود.

نتایج این طرح آماری در فصل بهار سال 1398 نشان می‌دهد:

در فصل بهار سال 1398، معادل 66 درصد از حدود 25 میلیون خانوار کشور، حداقل یک سفر داشته‌اند که تعداد خانوارهای سفر رفته نسبت به بهار 1397، 2.2 درصد کاهش داشته است.

در بهار سال 1398، حدود 103 میلیون سفر انجام شده است که نسبت به بهار 1397، 9.0 درصد کاهش داشته است.

تعداد سفرهای بومی در فصل بهار، بیش از 102 میلیون سفر بوده که 46 درصد از آن، با اقامت شبانه و 54 درصد بدون اقامت شبانه بوده است.

ده استان خراسان رضوی، مازندران، تهران، فارس، گیلان، اصفهان، کرمانشاه، کرمان، هرمزگان و خوزستان مقصد بیشترین سفرهای با اقامت شبانه در فصل بهار 1398 بوده‌اند.

ده استان گیلان، مازندران، کرمانشاه، تهران، فارس، گلستان، قزوین، خراسان رضوی، آذربایجان غربی و اصفهان مقصد بیشترین سفرهای بدون اقامت شبانه در بهار 1398 بوده‌اند.

بیشترین سفرهای با اقامت شبانه در فصل بهار سال 1398، با هدف دیدار دوستان و بستگان (60 درصد)، گردش و تفریح (22 درصد)، درمان (8 درصد) و زیارت (7 درصد) انجام پذیرفته است. سفرهای با اهداف فوق در مجموع 97 درصد از سفرها را تشکیل داده است. حدود 3 درصد از سفرها در فصل بهار با اهدافی نظیر آموزش، خرید و کسب و کار انجام شده است.

در فصل بهار سال 1398، 34 درصد از سفرهای بدون اقامت شبانه با هدف گردش و تفریح، 30 درصد با هدف دیدار دوستان و بستگان، 18 درصد با هدف درمان و 9 درصد با هدف خرید انجام شده است. 9 درصد سفرهای بدون اقامت شبانه، با اهدافی نظیر آموزش، زیارت و کسب و کار انجام شده است.

اقامتگاه اصلی مورد استفاده در سفرهای داخلی با اقامت شبانه خانوارها در فصل بهار سال 1398، خانه بستگان و آشنایان با 74 درصد، ویلا و آپارتمان اجاره‌ای با 9 درصد، ویلا و آپارتمان شخصی با 7 درصد، چادر و کمپ شخصی و اقامتگاه عمومی هر یک با 3 درصد و اقامتگاه سازمانی با 2 درصد و سایر اقامتگاه‌ها هم 2 درصد بوده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 204
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران