پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5819 تاریخ : 1391/04/25-00:00:00
,4,
همایش بانکداری اسلامی در آفریقا برگزار می‌شود

همایش بانکداری اسلامی در آفریقا برگزار می‌شود

فرصتها و چالشهای فرا روی بانکداری اسلامی قرار است در نشست آتی بانکداری اسلامی در کشور جیبوتی مورد بررسی قرار گیرد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از پایگاه اینترنتی ترید عربیا ، بانکداری اسلامی فرصتهای زیادی برای گسترش و رونق فعالیت خود در کشورهای آفریقایی دارد و می تواند در زمینه های مختلف تجاری و اقتصادی آفریقا سرمایه گذاری کند . ابعاد مختلف این مساله قرار است در همایش بین المللی بانکداری اسلامی که قرار است روزهای ششم و هفتم نوامبر در کشور جیبوتی برگزار شود ، مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار گیرد .

بر اساس این گزارش ، این همایش قرار است با حمایت بانک مرکزی جیبوتی برگزار شود . دیوید مک لین رییس برگزاری این همایش و کنفرانس بین المللی تاکید کرد طی ده سال گذشته حجم مبادلات تجاری بین آفریقا و سایر کشورهای جهان به شدت افزایش داشته است و مبادلات تجاری آفریقا با کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس به تنهایی با رشد 170 درصدی روبرو شده است .

بر این اساس ، وی تصریح کرد بی شک بانکداری اسلامی و استفاده از ابزارهای تامین مالی اسلامی تاثیر زیادی بر افزایش حجم مبادلات تجاری و سرمایه گذاری در کشورهای آفریقایی خواهد داشت . بانکداری اسلامی همچنین می تواند نقش مثبتی بر افزایش مبادلات تجاری و سرمایه گذاری کشورهای خاور میانه و آفریقا داشته باشد  ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 205
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران