پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5817 تاریخ : 1391/04/25-00:00:00
,17,
اتخاذ تدابیر ویژه برای جلوگیری از جیره بندی آب در تهران

اتخاذ تدابیر ویژه برای جلوگیری از جیره بندی آب در تهران

خبرگزاری بانک وصنعت: تدابیر ویژه برای جلوگیری از احتمال جیره بندی آب در تهران انجام شده ولی با این حال نوبت بندی به عنوان یک تهدید برای تهران وجود دارد.

به  گزارش بانک و صنعت: محمد پرورش مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران  در ارتباط با این موضوع که آیا وجود هشدار بالا بودن متوسط مصرف روزانه آب در شهر تهران نسبت به کشورهایی که منابع آبی بیشتری دارند، نوعی اعلام احتمال بروز محدودیت منابع آبی و یا جیره بندی در تابستان خواهد بود؟ گفت: معمولا از جیره بندی به عنوان یک پروژه استفاده نمی کنیم.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران اظهار داشت: طبق برنامه ریزی هایی که داریم، معمولا در سال های خوب آبی نیز در شهر تهران به دلیل بالا بودن تعداد جمعیت و ارتفاعی که وجود دارد، تأمین آب برای مردم کار سختی است.
پرورش ادامه داد: با این حال ما به هر طریق تأمین آب را انجام می دهیم و برای تابستان امسال نیز برنامه ریزی شده و قول می دهیم استان تهران با پیش بینی ها و پروژه هایی که برای این منظور دیده شد هیچگونه مشکلی در آب نداشته باشد.
این مقام مسئول در وزارت نیرو تأکید کرد: برای جلوگیری از به وجود آمدن شرایط نوبت بندی آب در پایتخت، تدابیر و اصلاحاتی انجام شد و ظرفیت های جدیدی را نیز ایجاد کردیم؛ با این حال باید قبول کنیم ظرف 40 سال گذشته تاکنون سرانه 7000 مترمکعبی آب هر نفر در سال به 350 متر مکعب کاهش یافته است.
وی بیان داشت: با افزایش جمعیت روز به روز این ظرفیت در حال از دست رفتن است و ما هیچ راهی جز درست مصرف کردن نداریم. در کشورهای اروپایی دارای منبع آبی مناسب، مصرف کمتری صورت می گیرد ولی از نظر بهداشت با اینکه منابع آب کمتری در ایران در دسترس است، اما هیچگونه کمبودی در این حوزه اتفاق نمی افتد.
پرورش خاطرنشان کرد: ما اعلام کردیم که با استفاده از ابزار و تجهیزات، مدیریت منابع آبی صورت می گیرد اما باید گفت مصرف 240 لیتر در تهران برای هر نفر در یک روز رقم بالایی است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران، در این زمینه که آیا شرایطی که در اصفهان و بندرعباس به دلیل کاهش منابع ذخیره آب سدهای زاینده رود و میناب وجود دارد و منجر به برخی نگرانی ها در آبرسانی به مردم ساکن در این دو حوزه شده است، برای تهران نیز متصور خواهد بود؟ گفت: ما اعلام کردیم که برای آبرسانی به تهران هیچ مشکلی وجود ندارد.
این مقام مسئول در وزارت نیرو تصریح کرد: با این حال موضوع مربوط به مدیریت مصرف به زمان و مکان کاری ندارد و حتی اگر ما در سال 8000 مترمکعب هم آب برای هر نفر داشته باشیم، باید در مصرف صرفه جویی شود.
پرورش بیان داشت: حدود 78 درصد آب شرب تهران از منابع درجه یک است و ما در این زمینه آزمایش هایی را انجام می دهیم تا بتوانیم آب را با یک استانداردی در اختیار مردم قرار دهیم ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 204
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران