پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5812 تاریخ : 1391/04/24-00:00:00
,1,
ویروس ورشکستگی در لوله‌های آزمایشگاه‌های دولتی

نماینده مردم آستانه اشرفیه،

ویروس ورشکستگی در لوله‌های آزمایشگاه‌های دولتی

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس٬ با انتقاد از کم بودن افزایش تعرفه ۲۰ درصدی درمان و تأثیرات منفی این تعرفه بر مراکز آزمایشگاهی دولتی٬ گفت: به‌طور حتم تصویب این تعرفه٬ موجب ورشکست

 

محمدحسین قربانی با اشاره به اعلام تعرفه ۲۰ درصدی حوزه درمان از سوی وزارت بهداشت٬ درمان و آموزش‌پزشکی٬ از پایین بودن  و غیرواقعی بودن تعرفه پایین آزمایشگاه‌های بخش دولتی و خصوصی انتقاد کرد.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی٬ با تأکید بر عملکرد ضعیف سیستم اجرایی در حمایت و نظارت از آزمایشگاه‌ها٬ گفت: مشکلات بسیار و متداول موجب شده است که فعالیت این مراکز تعطیل و یا کیفیت کاریشان پایین بیاید.

وی با بیان اینکه افزایش قیمت مواد اولیه و شیمیایی وارداتی و تشدید تحریم‌ها از سوی کشورهای استکباری٬ آسیب‌های زیادی را به آزمایشگاه‌ها وارد کرده است٬ افزود: به‌طور حتم افزایش قیمت مواد اولیه٬ افزایش قیمت محصول تولیدی را به‌دنبال دارد اما متأسفانه این افزایش در میزان تعرفه دیده نشده است.

قربانی ادامه داد: پایین بودن میزان تعرفه‌ها در آزمایشگاه‌ها به‌ویژه آزمایشگاه‌های مراکز بیمارستانی و دولتی امکان درآمدزایی این مراکز را برای بیمارستان ها از بین برده به طوری که مدیران بیمارستان ها انگیزه‌ای برای راه‌اندازی آزمایشگاه‌های مدرن و پیشرفته در این قسمت ها ندارند.

این نماینده مجلس نهم٬ نقش تعرفه‌های آزمایشگاهی را در کاهش خطاهای پزشکی بسیار تعیین کننده خواند و افزود: پایین بودن میزان تعرفه‌های آزمایشگاهی موجب خرید مواد درجه دو و یا استفاده از مواد یکبار مصرف  و به تبع‌آن کاهش کیفیت کنترل کیفی تشخیصی آزمایشگاه‌ها شده است.

وی با تأکید بر اینکه مسئولان وزارت بهداشت٬ درمان و آموزش‌پزشکی باید برای آزمایشگاه‌ها٬ تعرفه واقعی و مناسب با تورم در نظر گیرند٬ گفت: افزایش تعرفه ازمایشگاه‌ها موجب شکوفایی و توسعه این مراکز می‌شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس٬ با بیان اینکه با افزایش تعرفه آزمایشگاه‌ها هیچ فشاری بر مردم وارد نمی‌شود٬ تصریح کرد: با افزایش تعرفه‌ نقش بیمه‌ها در حوزه سلامت روشن می‌شودارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 267
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران