پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5808 تاریخ : 1391/04/24-00:00:00
,6,
خودرو 206 بازهم پرفروش ترین در بازار عرضه و تقاضا

به موازات گران ترین ها،

خودرو 206 بازهم پرفروش ترین در بازار عرضه و تقاضا

برغم آنکه در هفته ای که گذشته ، قیمت خودرو به علت مسافرت های تابستانی روند رشد را به طور محسوسی داشت، در این میان فروش 206 همچنان رکورددار افزایش قیمت در بازار است.

206 همچنان رکورددار افزایش قیمت/ رونق خرید و فروش خودروهای دست‌دوم

 فصل تابستان همیشه فصل پررونقی برای بازار خودرو بوده است، چه بازار خودروهای نو و چه بازار خودروهای دست دوم. مردم ترجیح می‌دهند در این فصل اسباب سفرهای تابستانی را فراهم کرده و به طور قطع در این میان، توجه جدی به خودرو خود دارند.

بر اساس آنچه که فعالان بازار خودرو می‌گویند، البته امسال بازار خودرو رونق سالهای قبل را ندارد، اما باز هم طرفدارانی وجود دارند که یا قصد دارند خودروی نو بخرند و یا تلاش دارند تا خودروی خود را به مدل بالاتری تبدیل به احسن کنند. در این میان بنا به بالا رفتن تقاضا، قیمت نیز روز به روز نوساناتی دارد و رو به صعود می‌گذارد، البته این یک اصل در بازار است که هرگاه تقاضا بر عرضه پیشی گیرد، قیمت به عنوان یک عامل پویا در بازار، واکنش نشان می‌دهد.

در این میان، بیش از آنکه قیمت هر خودرویی افزایش داشته باشد، خودروی 206 توانسته گوی سبقت را از سایر انواع خودرو در بازار برباید. البته به گفته کارشناسان این دو دلیل دارد، اول آنکه بخشی از خط تولید این خودرو به تولید خودروی جدید رانا اختصاص یافته و دوم این که، بسیاری از خانواده‌ها این خودرو ترجیح می‌دهند.

یکی از نمایشگاهداران خودرو در حوالی میدان شهدا به خبرنگار مهر می‌گوید: در هفته گذشته قیمت برخی خودروها افزایش داشته است، البته این افزایش قیمت بیشتر بر سر خودروهای دست دوم است، خودروهای نو البته درب کارخانه یک قیمت دارد و وقتی به صورت واقعی قرار است در بازار رد و بدل شود، قیمت دیگری را برای خود رقم می‌زند.

او می‌افزاید: در میان خودروهای داخلی نیز، قیمت افزایش خودروی 206 بیشترین افزایش را داشته است. البته رغبت مردم به خرید این خودرو نیز بیش از سایر خودروها است. در رتبه بعدی هم سمند ال ایکس قرار دارد.وی می‌گوید: البته بالا رفتن قیمت خودروهای خارجی توانسته بر بازار داخلی نیز اثرگذار باشد، دلیل آن را نیز بیشتر به نرخ ارز ارتباط می‌دهند

 ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 186
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران