پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5797 تاریخ : 1391/04/24-00:00:00
,1,
ورود یک دکل جدید به ناوگان حفاری ایران

مدیر عامل شرکت حفاری شمال خبر داد،

ورود یک دکل جدید به ناوگان حفاری ایران

مدیرعامل حفاری شمال با اشاره به ورود یک دکل جدید حفاری خشکی به ناوگان حفاری نفت ایران از تحویل یک دستگاه جک آپ دریایی از سازندگان چینی به ارزش 142 میلیون دلار در سالجاری خبر داد.

 

به گزارش بانک و صنعت مهندس هدایت الله خادمی  از ورود یک دستگاه دکل جدید حفاری خشکی به ناوگان حفاری صنعت نفت خبر داد و گفت: هم اکنون دکل 119 حفاری خشکی با توان 2000 اسب بخار آماده فعالیت در طرح های نفت و گاز ایران شده است.

مدیرعامل شرکت حفاری شمال با تاکید بر اینکه هم اکنون تعداد دکل‌های حفاری خشکی این مجموعه به 10 دستگاه افزایش یافته است، تصریح کرد: در سالجاری هم اولین دستگاه دکل دریایی ملکی ایران وارد آبهای خلیج فارس شده است.
 
این مقام مسئول با اشاره به آغاز فعالیت جک آپ دریایی سحر یک در میدان گازی فرزاد A در آبهای خلیج فارس، اظهار داشت: تاکنون نزدیک به 2000 متر عملیات حفاری دریایی توسط جک آپ سحر یک در آبهای خلیج فارس انجام شده است.
 
وی هزینه خرید این دستگاه دریایی را با احتساب هزینه حمل دریایی حدود 143 میلون دلار عنوان کرد و افزود: هم اکنون برای انجام حفاری و ارائه خدمات جانبی این دستگاه دریایی به طور متوسط روزانه حدود 148 هزار دلار اجاره از شرکت نفت دریافت می شود.
 
خادمی توان دستگاه حفاری سحر یک را حدود 3000 اسب بخار عنوان کرد و یادآور شد: این دکل دریایی به آخرین تکنولوژی های حفاری دریایی همچون عمق فرو رفتن در بستر دریا و تعداد خدمات حفاری ارائه شده مجهز است.
 
مدیرعامل شرکت حفاری شمال از خرید 2 دستگاه جدید جک آپ دریایی از سازندگان چینی خبر داد و گفت: در حال حاضر ساخت اولین دستگاه جک آپ دریایی سحر دو به بیش از 61 درصد رسیده است.
 
به گزارش  بانک و صنعت، این مقام مسئول با اشاره به ورود این دکل دریایی تا پنج ماه آینده به آبهای خلیج فارس، تاکید کرد: در حال حاضر متقاضیان متعددی در خلیج فارس برای فعالیت این جک آپ دریایی در قازهای مختلف پارس جنوبی و برخی از میادین مشترک نفت و گاز وجود دارد.
 
وی هزینه ساخت دکل دریایی سحر دو را حدود 142 میلیون دلار اعلام کرد و یادآور شد: در حال حاضر خرید دکل دریایی مشابه با این جک آپ بیش از 270 میلیون دلار هزینه به همراه دارد.

 ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 222
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران