پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5795 تاریخ : 1391/04/24-00:00:00
,4,
کره جنوبی واردات نفت از ایران را آغاز می کند

کره جنوبی واردات نفت از ایران را آغاز می کند

یک مقام کره ای از پذیرش پیشنهاد ایران توسط کره جنوبی برای صادرات نفت با نفتکش ها و بیمه ایرانی خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل بانک و صنعت، روزنامه کره ای چوسان با اعلام مطلب فوق، از احتمال از سرگیری واردات نفت ایران توسط کره جنوبی خبر داد.
براساس این گزارش: تهران پیشنهاد داده است از نفتکش های خود برای انتقال نفت به کره جنوبی استفاده کند و احتمال دارد کره جنوبی با این پیشنهاد موافقت و واردات نفت از ایران را از سر بگیرد.
کره جنوبی با آغاز تحریم بیمه ای اروپا علیه نفت ایران از اول جولای واردات نفت ایران را که با پوشش بیمه ای اروپا انجام می گرفت متوقف کرد. ایران نیز در برابر این تصمیم تهدید کرد واردات کالاهای کره ای را به طور کامل متوقف و در روابط خود با سئول تجدیدنظر خواهد کرد. از سوی دیگر تهران پیشنهاد کرد نفت خود را با کشتی های ایرانی و با بیمه یک میلیارد دلاری به کره جنوبی انتقال دهد.
در واکنش به این پیشنهاد یک مقام بلند پایه کره جنوبی روز پنج شنبه گفت: ما بعد از مذاکره با نهادهای دولتی مربوطه به طور آزمایشی تصمیم گرفتیم این پیشنهاد را بپذیریم.
یک مقام دولتی دیگر کره جنوبی گفت: اگر یک نفتکش با مبلغی بالای 130 میلیون دلار بیمه شده باشد براساس قوانین کره مشکلی برای ورود آن به سواحل این کشور وجود ندارد.
سئول اخیراً برخی مقامات خود را برای تایید نهایی این پیشنهاد به تهران فرستاده است و دولت آمریکا را نیز از این تصمیم مطلع کرده است ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 334
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران