پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5794 تاریخ : 1391/04/24-00:00:00
,5,
قیمت جهانی نفت از مرز 102 دلار گذشت

قیمت جهانی نفت از مرز 102 دلار گذشت

خبرگزاری انگلیسی رویترز اعلام کرد: به دنبال نگرانی از تحریم ها علیه ایران قیمت جهانی نفت دیروز 64/1 دلار افزایش یافت و به 09/102 دلار در هر بشکه رسید.

 


به گزارش بانک و صنعت، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در معاملات دیروز بازارهای جهانی 64/1 دلار در هر بشکه افزایش یافت و به 09/102 دلار رسید.
هر بشکه نفت سبک آمریکا نیز در این روز با 50 سنت افزایش قیمت مواجه شد و به 58/86 دلار رسید. قیمت نفت تا پیش از اجرای تحریم نفتی غرب علیه ایران تحت تاثیر تشدید نگرانی ها نسبت به بحران اقتصادی آمریکا و اروپا به کمتر از 90 دلار در هر بشکه رسیده بود.
براساس گزارش رویترز، در حالی که قیمت جهانی نفت طی روز پنجشنبه و در اثر بحران اقتصادی جهان روندی کاهشی را طی می کرد پس از اعلام تصمیم وزارت خزانه داری آمریکا برای تشدید تحریم ها علیه ایران رو به افزایش گذاشت.
آمریکا در جدیدترین اقدامات ضد ایرانی خود با تحریم شرکت ملی نفتکش ایران مدعی شده این شرکت که بیش از 10 سال پیش به بخش خصوصی واگذار شده همچنان یک شرکت دولتی است.
انتشار گزارشی در مورد کاهش تولید نفت از بزرگترین میدان نفتی انگلیس در دریای شمال به 50 هزار بشکه در روز نیز یکی دیگر از دلایل افزایش قیمت نفت اعلام شده است. هنوز در مورد علت افت شدید تولید در این میدان گزارشی منتشر نشده است.
یک تحلیلگر نفتی با اشاره به نقش نگرانی ها در مورد ایران در افزایش قیمت نفت گفت: افزایش قیمت نفت نتیجه انتشار اخباری در مورد تحریم ها علیه ایران بوده است و این بعد از آن اتفاق افتاده است که نگرانی ها در مورد اقتصاد جهانی نفت قیمت نفت را رو به کاهش گذاشته بود.
ایران دومین تولیدکننده نفت اوپک و چهارمین صادرکننده نفت در جهان محسوب می شود. اوپک در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد: تولید این سازمان در ماه ژوئن با 106 هزار بشکه در روز کاهش مواجه شده است. تولید نفت ایران در این ماه 188 هزار بشکه در روز کاهش یافت در حالی که تولید نفت عربستان فقط 5/12 هزار بشکه در روز افزایش پیدا کرد. برخی تحلیلگران با اشاره به کاهش تولید نفت اوپک در این ماه به دنبال کاهش تولید نفت ایران نسبت به توان عربستان برای جبران کاهش بیشتر تولید ایران ابراز تردید می کنند. عربستان پیش تر وعده داده بود به دنبال اجرای تحریم ها علیه ایران هرگونه کمبود نفت در بازار را جبران خواهد کردارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 201
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران