پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5779 تاریخ : 1391/04/21-00:00:00
,23,
تشدید اختلاف، جامعه رامتوقف می کند!

تشدید اختلاف، جامعه رامتوقف می کند!

اختلاف سلیقه و نظر امری طبیعی است و وجود آن در یک جمع، در یک منطقه یا در یک کشور ممکن است حتی موجب بالندگی شود، مشروط بر آنکه افکار، اندیشه ها و دیدگاه ها منطقی بوده و آستانه تحمل و ظرفیت ها به انداز

  باید دیدگاه های مختلف و منطقی با راهکارهای درست و علمی را شنید و حتی اگر از مخالف باشد،  با دقت به آن عمل کرد، اما اختلاف به حدی که امروز در جامعه و بین مسئولان استانی و کشوری وجود دارد " حتی اگر انکار کنید!" ، از حد اعتدال خارج است و باید برای حل آن چاره اندیشی اساسی شود.

باید به دور از تعارف و شعار ، مسئولان قوای سه گانه همان طور که امام بزرگوار بارها تاکید داشتند، از صدر تا ذیل منسجم و متحد باشند" اختلاف سلیقه اشکالی ندارد" ، تا امور مملکتی به جلو برود، در غیر این  صورت جامعه دچار تنش ، سرگردانی، سرخوردگی و یاس شده و دود این اختلاف ها به چشم همه به خصوص به چشم های مردم می رود.

در یک استان به لحاظ آنکه محیط کوچکتر و بسته است ، هر گونه اختلاف به سرعت خود را نمایان می سازد و توسط نیروهایی که در هر مجموعه شاغل هستند به بیرون منعکس می شود، آنگونه که در استان ما شاهد آن هستیم . اختلاف میان نمایندگان با هم یا احتمالا با مسئولان اجرایی " نمایندگان دولت در منطقه " اختلاف روحانیان با نماینده یا مسئول اجرایی و نظایر آن که مردم ما شاهد آن هستند، برای پیشرفت یک استان و شهرستان و شهر  سمی مهلک است.

متاسفانه در منطقه شمال در برخی مناطق این اختلاف ها موجب توقف یا کندی کارهای عمرانی ، افزایش بیکاری ، بزهکاری و بالارفتن ضریب جرایم شده است. آمارهای پلیس و دستگا های نظارتی در این منطقه نشانگر این واقعیت است که بسیاری از جرایم در چند سال اخیر رشد قابل توجهی یافته که بخشی از آن ها ریشه در مشکلات مالی، اشتغال، به هم پاشیده شدن کانون گرم خانواده ها، رشوه و فساد اخلاقی و مالی کوچک و بزرگ دارد.

اگر همه مسئولان به سخنان امامان بزرگوار، کتاب نهج البلاغه حضرت امیرمومنان علی (ع) ، سخنان تاثیرگذار بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران ، بیانات مدبرانه و دلسوزانه رهبری انقلاب اسلامی و در نهایت به کلام خدا در قرآن مجید نه در شعار و سخن که در عمل توجه کنند، بی شک شاهد این اختلاف ها نخواهیم بود و در کشاکش مشکلات اقتصادی جهانی و داخلی که تورم و افزایش  قیمت ها برای اقشار کم در آمد و کوخ نشین ها مصیبت بار شده است، افکار عمومی هر روز  از گوشه و کنار مراکز استان ها شاهد بروز و تقویت یک  اختلاف جدید نخواهند بود.

آقایان و  خانم های مدیر و مسئول در هر لباسی و سمتی و جایگاهی  با خویشتن داری، گذشت و رافت که از خصیصه های دین مبین اسلام است و با تعامل و گفت وگو  همچنین ارتقاء استانه تحمل و ظرفیت ها به اختلاف ها پایان دهند یا حداقل آن را به درون جامعه نکشانند که هر جا در اداره، فروشگاه، ورزشگاه ، کوچه  و خیابان سخن از افزایش اختلاف های حضرات و یارگیری ها برای رو کم کنی باشند که برای ایران و ایرانی مسلمان  عیب و دور از شان است.

قبول ندارید، همین عبارت ها را از مردم بپرسید. مردم عزیز و مسئولان و دلسوختگان انقلاب دیدگاه های خود را با ما در میان بگذارند.  شماره تماس 0131- 5556886 و 09125036810 مدیر مسئول نشریه واکنش

 ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 212
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران