پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5778 تاریخ : 1391/04/21-00:00:00
,2,
ایران چک های جدید به زودی توزیع می شود

ایران چک های جدید به زودی توزیع می شود

دبیرکل بانک مرکزی از توزیع ایران چک های جدید در آینده نزدیک خبر داد.

 

محمود احمدی اظهار داشت: در مورد چگونگی توزیع ایران چک باید با هیأت نظارت اندوخته هماهنگی انجام شود. چرا که برابر قانون، ما مکلف هستیم که نظارت هیأت نظارت اندوخته را بر انتشار ایران چک داشته باشیم.
وی ادامه داد: ما در حال هماهنگی با این هیأت هستیم تا در مورد نحوه نظارت به توافق برسیم و این کار را انجام دهیم. این جلسه تا آخر هفته جاری برگزار می شود.
احمدی در پاسخ به این سؤال که آیا ممکن است طی هفته جاری کار توزیع ایران چک شروع شود؟ اظهار کرد: احتمال قریب به یقین توزیع ایران چک شروع خواهد شد. البته موجودی ایران چک در دست مردم به هیچ میزانی کاهش پیدا نکرده و آنها در حال استفاده هستند، اما برای انتشار جدید و جایگزینی ایران چک های فرسوده و نحوه این کار منتظر حکم قانونی هستیم که در این مورد در حال صحبت با هیأت نظارت اندوخته اسکناس هستیم.
دبیر کل بانک مرکزی درمورد میزان ایران چک هایی که قرار است وارد بازار شوند، نیز بیان کرد: این موضوع تابع شرایطی است که ما از شورای پول و اعتبار مجوز گرفتیم. در واقع روال آن، این گونه است که میزان ایران چک و اسکناس ها هر ساله باید به تأیید شورای پول و اعتبار برسد.
احمدی در این مورد توضیح داد: پیشنهادات با توجیهات اقتصادی و در واقع با توجه به شرایط پولی کشور به شورای پول و اعتبار کشور می رود و این شوراست که این موضوع را مصوب می کند و در مورد نحوه انتشار آن، ما با هیأت نظارت اندوخته اسکناس هماهنگ می کنیم ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 226
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران