پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5756 تاریخ : 1391/04/20-00:00:00
,1,
سقوط واقعی وال استریت در راه است

کارشناس ارشد آمریکایی:

سقوط واقعی وال استریت در راه است

کارشناس ارشد اقتصادی آمریکا از سیاست های مالی و اقتصادی کاخ سفید انتقاد کرد.

 

به گزارش گروه بین الملل بانک و صنعت به نقل از پایگاه اینترنتی پی تی آی، پیتر شیف تاکید کرد: سرمایه گذاران آمریکایی باید برای کاهش شدید ارزش سهام در بازار وال استریت که به مراتب بدتر از سال 2008 میلادی خواهد بود آماده باشند.
وی تصریح کرد سقوط ارزش سهام در سال 2008 میلادی سقوط واقعی نبوده است و سقوط واقعی و حقیقی بورس وال استریت در راه است.
این کارشناس ادامه داد: اجرای سیاست های انبساطی و محرک پولی و مالی از سوی فدرال رزرو آمریکا هیچ گونه کارایی نداشته و در نهایت منجر به بدتر شدن وضعیت اقتصادی شده است.
شیف افزود: فدرال رزرو آمریکا باید نرخ بهره بانکی را افزایش دهد و این راهکار نیز ریسک های زیادی را بر اقتصاد آمریکا تحمیل خواهد کرد. مشکل اصلی اقتصاد آمریکا این است که نرخ بهره بانکی بسیار پایین است. فدرال رزرو باید نرخ بهره بانکی را افزایش دهد. ما نمی توانیم اقتصادی داشته باشیم که نرخ بهره بانکی آن صفر باشد. اگر فدرال رزرو نرخ بهره بانکی را افزایش دهد آن وقت می فهمیم که با رکود اقتصادی شدیدی روبرو هستیم. باید این حقیقت را درک کنیم که بانک های آمریکایی رو به سراشیبی سقوط و ورشکستگی قرار دارند.
وی در ادامه گفت: بسیاری از مردم آمریکا نمی فهمند چه اتفاقاتی در اقتصاد این کشور رخ می دهد. نگاه کنید تعداد زیادی از مردم در حال خرید دلار هستند. به مردمی که اوراق قرضه دولت آمریکا را خریداری می کنند نگاه کنید. دلار و اوراق قرضه دولت آمریکا با ریسک و تهدید زیادی روبرو هستند.
وی هشدار داد: اقتصاد آمریکا با رشد و رونق ضعیف و بی ثباتی روبرو است و انتشار بیشتر دلار از سوی فدرال رزرو کمکی به وضعیت اقتصادی آمریکا نخواهد کرد. زیرا انتشار دلار بیشتر به اقتصادی که با کاهش رشد روبرو است مانند دادن مواد مخدر بیشتر به یک معتاد است ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 251
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران