پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5747 تاریخ : 1391/04/19-00:00:00
,13,
برای ماه رمضان امسال نمی‌توان کار خاصی انجام داد

رییس اتحادیه واردکنندگان گوشت

برای ماه رمضان امسال نمی‌توان کار خاصی انجام داد

رییس اتحادیه واردکنندگان گوشت و مواد پروتئینی خام دامی ایران گفت: ما از حدود شش ماه پیش بارها و بارها ماه رمضان را به مسولان گوشزد کرده و اجازه خواستیم تا بخشی از کار و واردات را

حسین صدر  با بیان اینکه حدود 80 تا 85 درصد واردات گوشت و مرغ از کشور برزیل است، اظهار کرد: اگر در حال حاضر نیز همین کار را به ما واگذار کنند، تا پایان سال می‌توانیم به راحتی حداقل 60 هزار تن گوشت گوساله و 30 هزار تن گوشت مرغ را برای شب عید وارد کنیم.

وی تاکید کرد: ما آمادگی داریم و متعهد می‌شویم که این موضوع در صورت حمایت دولت و مجموعه‌های مرتبط با آن تحقق یابد، ولی علیرغم مکاتباتی که ما تا به امروز انجام دادیم و همین طور رسانه‌ای ‌کردن موضوع، نتیجه‌ای که باید و شاید گرفته می‌شد را نگرفتیم.

رییس اتحادیه واردکنندگان گوشت و مواد پروتئینی خام دامی ایران در پاسخ به این سوال که آیا راهکاری برای تامین بدون مشکل گوشت در ماه مبارک رمضان وجود دارد؟ با بیان اینکه با توجه به پروسه طولانی واردات مرغ نمی توان برای این ماه کاری پیش برد، گفت: متاسفانه برای ماه رمضان امسال نمی‌شود کار خاصی انجام داد. بنده به عنوان یک اتحادیه هم نمی‌توانم کاری انجام دهم، چون زمان کمی به ماه رمضان باقی و با توجه به مشکلات عدیده‌ای که وجود دارد، بعید می‌دانم برای واردات مرغ ماه مبارک رمضان نیز تمهیداتی اندیشیده شده باشد.

وی در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه یکی از مشکلات اصلی که همه با آن دست به گریبان هستند، بحث عدم امکان انتقال وجوه است، گفت: این موضوع برای بسیاری از فعالان و واردکنندگان مشکل ساز شده است.

صدر با بیان اینکه خوشبختانه مکانیزمی تعریف و با ایجاد شرکت‌های متعدد در خارج از کشور همپوشانی و هم‌افزایی ایجاد کرده‌ایم و در حال حاضر مدعی هستیم که می‌توانیم تا چند میلیارد دلار کالای اساسی را وارد کنیم، گفت: این کار را بدون هرگونه محدودیتی در انتقال وجوه انجام می‌دهیم.

او تاکید کرد: ما اتحادیه قانونی و ثبت شده‌ای داریم که آن را 1.5 سال پیش در اتاق بازرگانی ثبت کردیم و این درحالی است که ما را به رسمیت نشناخته و اجازه ورود و اثرگذاری را به ما نمی‌دهند. حتی ما چند نفر از اعضا را معرفی کردیم که واردات گوشت و مرغ را برعهده گیرند، ولی آن‌ها گفتند که این اتحادیه را قبول ندارند و گروهی که در وزارت بازرگانی شکل گرفته باید این مجوز را صادر کند.

وی با بیان اینکه اتحادیه واردکنندگان گوشت و مواد پروتئینی خام دامی ایران، تنها تشکل قانونی ثبت شده در عرصه واردات گوشت و مواد پروتئینی خام دامی است که در اتاق بازرگانی ایران نیز به ثبت رسیده است، گفت: در واقع ما یکی از تشکل‌های زیر مجموعه اتاق بازرگانی ایران هستیم، اما متاسفانه زمانی که اتحادیه ما تاسیس شد، مصادف با تشکیل مجمع عالی واردات بود که این مجمع براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار در آن مقطع ایجاد شد و گروهی به نام گروه مواد پروتئینی تشکیل داد که استارت این گروه را ما در مجمع زدیم، ولی درحال حاضر به استناد آن مصوبه ستاد تنظیم بازار می‌گویند که چنین گروهی وجود دارد و این درحالی است که آن مصوبه برای زمانی بود که هنوز اتحادیه ما شکل نگرفته بود.

صدر تاکید کرد: اگر قرار است تجارت خوبی در زمینه گوشت صورت گیرد، راهکارش این است که اتحادیه ایرانی و اتحادیه هم ارزش در آن کشور تولیدکننده با هم توافق نامه‌ای نوشته و درقالب قرارداد تجاری فعالیت کنند که این کار موجب ارتقای سطح کیفی محصولات شده و تثبیت قیمت به وجود خواهد آورد و قابل کنترل نیز خواهد بود ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 196
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران