پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5746 تاریخ : 1391/04/19-00:00:00
,20,
دولت ارز چند نرخی را نمی خواهد

وزیر اقتصاد:

دولت ارز چند نرخی را نمی خواهد

به دنبال نوسان شدید قیمت ارز در بازار عرضه وتقاضا و بحث های گوناگون در محافل اقتصادی کشور، وزیر اقتصاد از مخالفت دولت با ارز چند نرخی خبر داد.

 

سیدشمس الدین حسینیدر خصوص طرح جدید نمایندگان مجلس برای چند نرخی شدن ارز و اینکه دولت در سال گذشته برای تک نرخی کردن ارز تلاش کرد، گفت: اولویت اول و بهینه ما در دولت تک نرخی کردن ارز است.
وزیر امور اقتصادی و دارایی با تأکید بر اینکه در قانون برنامه پنجم نیز نظام ارزی کشور، نظام شناور مدیریت شده است، اظهار داشت: این نظام تلویحاً در بردارنده این است که نظام ارزی کشور باید تک نرخی باشد تا بتوان دامنه نوسان آن را مدیریت کرد.
حسینی خاطرنشان کرد: با توجه به مجموعه دلایل گفته و ناگفته امروز بازار موازی ارز داریم ولی دغدغه ما تک نرخی کردن ارز است.
وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: چند نرخی شدن ارز به هیچ وجه مدنظر دولت نیست و ما از تک نرخی بودن آن صحبت می کنیم که البته آن نیز نرخ های امروز بازار موازی را قرار نمی دهد.
حسینی تأکید کرد: نگاه این است طرحی ارائه شود که به سمت تک نرخی شدن ارز حرکت کنیم تا بتوانیم نرخ های حباب دار برآمده از نوسانات ارزی را نیز تعدیل کنیم.
پیش از این، ارسلان فتحی پور رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای ساماندهی وضعیت اقتصادی کشور در حال تهیه بسته اقتصادی هستیم، از پیش بینی 3 نرخی شدن ارز در بازار در این بسته خبر داده بود.

 ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 215
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران