پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5745 تاریخ : 1391/04/19-00:00:00
,2,
دلیل استقراض بانک ها از بانک مرکزی اعلام شد

دلیل استقراض بانک ها از بانک مرکزی اعلام شد

رئیس کل بانک مرکزی دلیل استقراض بانک ها از بانک مرکزی را اعلام کرد.

محمود بهمنی  با اشاره به تحریم های صورت گرفت علیه نظام بانکی کشورمان گفت: با وجود تحریم های اقتصادی که علیه بانک مرکزی و سایر بانک های کشور انجام شده است، اما نظام بانکی کشور توانست به نیازها و تقاضاهای درخواست وام و تسهیلات پاسخ دهد.
رئیس کل بانک مرکزی عملکرد بانک ها در بخش ارائه تسهیلات را رضایت بخش توصیف کرد و افزود: این در حالی است که بانکها تمام توان و منابع مالی خود را صرف پرداخت تسهیلات به متقاضیان کرده اند.
وی با استناد به آمارها در این زمینه، میزان منابع مالی بانکها در سال گذشته را بالغ بر 3 هزار و 866 هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: این رقم با کسر ذخایر قانونی به 3 هزار و 438 هزار میلیارد ریال می رسد.
بهمنی با بیان اینکه تسهیلات پرداختی بانکها سال گذشته نسبت به سال های قبل آن نیز رشد قابل ملاحظه ای داشته است، عنوان کرد: سال 90 معادل 3 هزار و 803 هزار میلیارد ریال منابع توسط بانکها جذب شده است.
وی با اعلام اینکه بانکها بیش از توان خود تسهیلات پرداخت کرده اند و این امر باعث کسری بودجه آنها و در نتیجه استقراض از بانک مرکزی شده است، افزود: در سال جاری نیز جذب منابع بیشتر در دستور کار بانکها قرار گرفته است ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 225
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران