پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5735 تاریخ : 1391/04/18-00:00:00
,17,
جواز تاسیس برای متقاضیان بدهکار ، متوقف شد

معاون وزیر صنعت خبر داد،

جواز تاسیس برای متقاضیان بدهکار ، متوقف شد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از توقف صدور جواز تاسیس برای متقاضیان دارای بدهی معوق بانکی خبر داد.

محمدرضا فاطمی‌امین با اشاره به این که وزارت صنعت، معدن و تجارت صدور جواز تاسیس برای بدهکاران بانکی را متوقف کرده است، اعلام کرد: از این پس وزارتخانه پیش از صدور جواز تاسیس از بانکهای عامل استعلام کرده و در صورتی که متقاضی جواز جزو بدهکاران بانکی باشد، تا زمانی که مشکلش را حل نکند، برای او جواز صادر نمی‌شود.

او با اشاره به مصوبه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در زمینه تعیین تکلیف بدهکاران بانکی گفت: با توجه به حجم 54 هزار میلیارد تومانی معوقات بانکی و مالیاتی درکشور، توقف صدور جواز تاسیس برای بدهکاران بانکی امری طبیعی و منطقی است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین با اشاره به استقبال بانک مرکزی از پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره تسریع در روند استعلام وضعیت واحدهای تولیدی گفت: اطلاعات مربوط به واحدهای صنعتی در وزارتخانه به صورت یکپارچه درآمده و می‌توانیم در کوتاه‌ترین زمان ممکن به دستگاههای دیگر از جمله بانک مرکزی اطلاعات مربوط به واحدهای صنعتی را بدهیم. بانک مرکزی از این پیشنهاد استقبال کرده و در حال نهایی کردن سازوکارهای اجرایی این تبادل اطلاعات هستیم.

به گفته معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، واحدهای تولیدی در حال احداث اگر شش ماه گزارش پیشرفت ندهند، توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت غیرفعال اعلام می‌شوند و نمی‌توانند از تسهیلات بانکی استفاده کنند. ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 221
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران