پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5729 تاریخ : 1391/04/18-00:00:00
,13,
مرغ در گیلان کمیاب شد

مرغ در گیلان کمیاب شد

دستگاه های نظارتی اعلام می کنند، یکصد تن مرغ به صورت منظم و با قیمت مصوب توزیع می شود، و اگر مردم به اندازه نیاز مرغ خریداری کنند به زودی مشکل کمبود های مقطعی حل می شود.

برغم آنکه مسئولان سازمان صنعت و تجارت اعلام می کنند، هم اکنون روزانه تا یکصد تن مرغ در استان توزیع می شود، اما مردم می گویند، مرغ در سراسر استان کمیاب و گرانفروشی می شود.

به گزارش  روز یکشنبه بانک و صنعت، در حال حاضر هر روز صبح صف های طولانی جلوی فروشگاه های بزرگ عرضه مرغ تشکیل می شود و مرغ کیلویی 4 هزار و 700 تومان و در برخی فروشگاه ها تا 6 هزار تومان فروخته می شود. این در شرایطی است که گیلان و استان های شمالی در این فصل مهمان پذیر هستند و هزاران مسافر در استان به سر می برند.

تولید کنندگان می گویند، به علت گران شدن دان مرغ ، قیمت تمام شده برای تولید و عرضه بالا رفته و حتی امکان ادامه تولید نیست، چرا که باید مرغ تولید شده را کیلویی 4 هزار تومان بفروشند در حالی که قیمت تمام شده بالا تر از این نرخ است.

یکی از واحدهای بسته بندی مرغ هم گفت ، با داشتن 9 نفر کارگر به علت نبود مرغ، کارگاه تعطیل شده و نمی داند که برای زندگی خودش و حقوق کارگران باید جه کار کند.!

مردم هم از بی نظمی در توزیع ، گرانفروشی ، کم فروشی اظهار نارضایی می کنند، اما مسئولان نظارت و بازرسی و سازمان صنعت و تجارت اعلام می کنند که یکصد تن مرغ توزیعی با نظارت کامل و به قیمت مصوب توزیع می شود و چنانچه گرانفروشی می شود به صورت سنتی و خارج از شبکه توزیع انجام می گیرد.

یک خانم خانه دار گفت، از صبح زود باید برای یک یا دو مرغ در صف طولانی بایستید در غیر این صورت از ساعت 10 صبح هیچ مرغ فروشی ، کالایی برای عرضه ندارد و مرغ فروشی های بیکارند. وی افزود ، در آستانه ماه مبارک رمضان یکی از اقلام مورد  نیاز روزه داران مرغ است و مسئولان برای رفع کمبودها کاری بکنند. ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 221
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران