پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5726 تاریخ : 1391/04/18-00:00:00
,13,
زعفران کیلویی 2میلیون و300هزار تومان

شورای ملی زعفران اعلام کرد،

زعفران کیلویی 2میلیون و300هزار تومان

رئیس شورای ملی زعفران ایران اعلام کرد: قیمت هر کیلوگرم زعفران در بازار از یک میلیون و 800 هزار تومان سال گذشته به حدود 2 میلیون و 300 هزار تومان در حال حاضر افزایش یافته است.

غلامحسین شفیعی  درخصوص قیمت زعفران در بازار اظهار داشت: با توجه به روند افزایشی قیمت تمام شده این محصول، نرخ زعفران در بازار تصاعدی است.

وی خاطرنشان کرد: درحقیقت قیمت زعفران هم اکنون متناسب با روند صعودی نرخ تورم افزایش یافته است به طوری‌که اگر در سال گذشته هرکیلوگرم زعفران با قیمتی درحدود یک میلیون و 800 هزار تومان به فروش می رسید، درحال حاضر هرکیلوگرم زعفران با قیمتی درحدود 2 میلیون و 300 هزار تومان به فروش می‌رسد.

شفیعی با بیان اینکه علاوه بر زعفران کلیه محصولات کشاورزی نسبت به سال گذشته افزایش قیمت داشتند، از افزایش صددرصدی قیمت گیلاس نسبت به سال گذشته خبر داد.

وی درخصوص صادرات محصولات کشاورزی به ویژه زعفران به کشورهای دیگرعنوان کرد: با توجه به اینکه کشورهای دیگر مجموعه سیاسته‌ای اقتصادیشان منطقی است، دارای نرخ تورم پائین و نرخ سود بانکی کم یا ثابت هستند به طوری‌که هیچگاه دررابطه با قیمت تمام شده محصولاتشان دچار نوسانات شدید نمی شوند و این مسئله رقابت را در بازارهای جهانی برای ما دشوار می کند.

به گفته، شفیعی میزان مبادلات تجاری ایران با کشورهای عراق و افغانستان بیش از 2.5 میلیارد دلار و با کشور امارات در حدود 5 میلیارد دلار است.

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی با اشاره به اینکه ایران با بیش از یکصد کشور جهان مبادلات تجاری دارد، گفت: انواع کالاها اعم از محصولات کشاورزی، صنعتی، مشتقات نفتی، فرش و صنایع دستی به کشورهای جهان صادر می شود

 ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 207
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران